Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

P.Auštrevičius: Kol Ukrainai trūksta pinigų, Europa kasdien moka Rusijai už naftą ir dujas

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Apie jau trečią mėnesį vykstantį karą Ukrainoje bei situaciją Europoje ir kaip ją paveikė praėjusį savaitgalį įvykę Prancūzijos prezidento rinkimai – pokalbis su Europos Parlamento frakcijos „Atnaujinkime Europą“ (Renew) nariu Petru Auštrevičiumi.

Europa atsikvėpė po Emanuelio Macrono pergalės, tikimasi, kad tai atneš daugiau stabilumo.

„Atkreipkime dėmesį, kad prezidentas išrinktas antrai kadencijai, per paskutinius 15 metų nei vienas kitas Prancūzijos prezidentas to nepasiekė, ir tai sako, kad valstybėje nėra politinio stabilumo, rinkėjai ieškodavo kažko geriau, pažadas apie geresnę ateitį paima viršų ir rinkėjai tuos 15 metų bandė pasakyti, kad juos nuvylia ir jie ieško geresnio pasirinkimo. Šie rinkimai buvo karo Ukrainoje kontekste, tai buvo pagrindinis veiksnys ir reikia pasakyti, kad karas nesuteršė rinkėjų pasirinkimo. JIe išliko stabiliai europietiški.” – komentavo Petras Auštrevičius

Petras Auštrevičius

Prancūzijoje prezidentui galimos tik 2 kadencijos, ar tai reiškia, kad E.Macronas po šio prezidentavimo laikotarpiu pretenduos į Europos Sąjungos lyderio vietą?

„Be jokios abejonės, Macronas turi labai stiprių ambicijų Europos lyderio vietai užimti ir išlaikyti. Vien jo 2017 kalba labai aiškiai paženklino jo požiūrį į Europą. Aš manau, kad ir toliau matysime daug siūlymų ir ambicingų idėjų iš Prancūzijos pusės ir Vokietija neprilygsta ir dar neprilygs ambicijomis Prancūzijoje.” – sakė europarlamentaras.

Neseniai ir pats Petras Auštrevičius su frakcijos kolegomis buvo Ukrainoje, ir jau ne pirmą kartą. Anot jo rusų nuožmus puolimas pamažu eina į priekį, ukrainiečiams atsilaikyti be sunkiosios ginkluotės, kurios vis dar trūksta, yra sunku ir rusai tuo naudojasi. Tai grėsminga situacija ir ukrainiečiai patys tai supranta, jie prašo sunkiosios ginkluotės, amunicijos, ginklų, finansinės paramos, nes Ukrainai reikia ne tik kariauti, bet ir išgyventi, žmonėms turi būti mokamos algos. Dabar Ukrainos BVP yra kritęs apie 40% – nuo 160 milijardų sumažėjo iki 100 milijardų, vienam mėnesiui jiems reikia 8 milijardų eurų. Dar vienas dalykas, ko šaliai reikia, tai politinė parama. 

Kol Ukrainai trūksta pinigų, Europa vis dar kasdien moka rusijai už naftą ir dujas, o Austrijos kancleris pareiškė, kad Austrija yra pasiruošusi už dujas mokėti rubliais.

„Tai yra vasalizmas, gėda Austrijai, ten yra tikrai politinės korupcijos ir vasalizmo pavyzdys ir tai yra gėdų gėda, man nekelia nusistebejimo, kad dar vienas Austrijos kancleris kolaboruoja su Rusija,” – piktinosi europarlamentaras.

Klausykite plačiau.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Alytaus apskrities policijos pareigūnai sulaikė iš užsienio į Lietuvą atgabentus 11 kilogramų kanapių.

Po žiemos atėjus pavasariui yra išbandymas tvarkant bei prižiūrint kaimų kelius. Alytaus rajone š...

Jaunosios kartos dainininkas ir muzikos kūrėjas Dovi Mi pristato naujausią savo darbą – kūrinį „C...

Per šventes ženkliai pasunkėja pirkinių krepšiai ir atliekų konteineriai. „Dar nebuvo tokių švenč...