Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

P.Jagelavičius: rytoj Alytaus mieste sergančių COVID-19 bus daugiau nei 1000

Alytaus mieste sergančių COVID-19 šiai dienai – 977.

FM99 kalbino Alytaus miesto Ekstremalių situacijų komisijos pirmininką, savivaldybės gydytoją Povilą Jagelavičių:

Povilas Jagelavičius

P.Jagelavičius kalbėjo, kad pagal turimus duomenis, šiai dienai mieste sergančių skaičius siekia 977.

„Rytoj tikrai perlipsime 1000 ribą“. – P.Jagelavičius

Mobilaus patikros punkto pralaidumas šiai dienai padidintas iki 240 asmenų, tai gyventojai aptarnaujami maždaug kas 3 min. Vien per vakar dieną Alytaus mieste patvirtinti 54 ligos atvejai. Akivaizdu, kad sergančiųjų skaičius nemažėja, o tik didėja. Pasak ekstremalių situacijų komisijos pirmininko, skaičius ir nemažės, jei gyventojai nesilaikys siūlomų rekomendacijų, nesilaikys socialinių distancijų, neapribos socialinių kontaktų, neapribos aplankymų prekybos centruose.

„Norėtųsi, kad miestelėnai gyventų atidžiau“. – P.Jagelavičius

Turimais duomenimis Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje šiuo metu gydomi 54 pacientai (pirmam ir antram ligoninės COVID-19 skyriuose), 2 ligoniai gydomi reanimacijoje.

Penktadieniui, lapkričio 27 dienai planuojama įsteigti dar 30 lovų; bendras lovų skaičius sieks 100.

Alytaus švietimo įstaigų darbas

Pasak P.Jagelavičiaus, švietimo įstaigose situacija išlieka ganėtini stabili. Kai kurios įstaigos dirba nuotoliniu būdu. Įvertinus epidemiologinę situaciją, vakar šv. Benedikto gimnazijos vadovams pateikta rekomendacija priimti sprendimą rinktis nuotolinį mokymo būdą, kokį pasirinko ir kitos mokyklos. Pradinukų mokymosi būdas nesikeičia. Pateikta rekomendacija siekiama, kad visose ugdymo įstaigose būtų taikoma vieninga praktika. Lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ 2 grupės dirba nuotoliniu būdu.

Nuotolinis mokymas galioja iki penktadienio, lapkričio 27 dienos.

Rytoj, lapkričio 25 dieną, Vyriausybėje vyks posėdis, kurio metu bus priimtas sprendimas dėl karantino pratęsimo, posėdžio metu taip pat bus svarstoma ir dėl ugdymo proceso organizavimo.


Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1169 nauji COVID-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė 17 žmonių, šiandien pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Dėl kitų priežasčių mirė devyni užsikrėtusieji. 114 Alytaus, 251 iš jų registruoti Kauno, 211 Vilniaus, 205 Šiaulių, 171 Klaipėdos, 87 Panevėžio apskrityse. Dar 45 infekcijos atvejai patvirtinti Marijampolės, 42 Telšių, 26 Tauragės ir 2 Utenos apskrityse. 15 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Alytaus mieste bendras sergančiųjų koronaviruso infekcija skaičius -977. Šalies ligoninėse gydomi 1654 COVID-19 pacientai, 119 iš jų – reanimacijoje, deguonis reikalingas 942 pacientams, 78 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Iš 669 reanimacijos lovų taip pat užimta apie pusė – 383. Iš 618 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 227, iš 6 323 lovų su deguonimi užimtos 2 321.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...