Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Pabūkime atskirai, kad vėl galėtume būti kartu . Kaip jaučiasi mūsų tautiečiai tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Airijoje

Pokalbis su Alvija Černiauskaite ir Dariumi Mileriu – Nojumi

 

Kaip jaučiasi mūsų tautiečiai tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Airijoje. Šioje „Pasaulio alytiškių“ laidoje buvo kalbinami minėtų šalių ambasadoriai: JK – Alvija Černiauskiatė ir Airijos – Nojus – Darius Mileris.

Alvija Černiauskaitė

Alvija Černiauskaitė pasakojo, kad socialiniame tinkle yra sukurta grupė, norintiems grįžti į tėvynę, kadangi susidariusi situacija, paskelbtas karantinas dėl koronaviruso, paspartino daugelio grįžimą.

Kalbėdama apie JK švietimo situaciją šiuo metu, ji pasakoja, kad viskas vyksta panašiai, kaip ir Lietuvoje: moksleiviai mokosi nuotoliniu būdu, jungiasi prie mokyklų pateiktų mokymosi platformų ir atlieka paskirtas užduotis.

Darželius gali lankyti tik tie vaikai, kurie tėvai dirba viešajame sektoriuje. Viskas yra labai griežtai ribojama.

Viešosiose erdvėse naudojamos apsauginės kaukės, laikomasi saugaus atstumo, nors, kaip ir visur atsiranda tokių, kurie rekomendacijų nesilaiko.

Darius Mileris – Nojus

Atlikėjas pasakodamas apie Airijos lietuvių nuotaikas sako, kad čia esantys, kaip ir visas pasaulis yra nežinomybėje.  Kaip ir Lietuvoje jaučiasi bendruomenės susitelkimas, žinoma, daugiausiai online būdu: domimasi kas kuo kam gali padėti.

Airijoje viešosiose erdvėse, ypač gražesnėmis dienomis, daug žmonių galima sutikti parkuose, bet matosi, kad žmonės laikosi atstumo vienas nuo kito; daugiausia sutinkamas jaunimas.

Darius iš savo patirties sako, kad reikia stiprinti savo imuninę sistemą, sportuoti ir būti sveikiems. Svarbiausia laikytis karantino sąlygų.

Jei norime išlikti sveiki, reikia pabūti atskirai, kad vėl galėtume būti kartu.

 

Projektas „Pasaulio alytiškių bendruomenė“ remiamas „Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo“. Projekto suma 2000 €

Kitos naujienos

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...