Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Pajusti tradicijų skonį ir nuotaiką kviečia Alovės bendruomenė

Birželio 21 dieną, Alovės seniūnijoje, prie Poteronių piliakalnio kiekvienas kviečiamas į bendruomenės „Susiedai“ švenčiamą dvidešimtmetį. Atvykite paragauti lašinukų, dzūkiškų bandų ir duonų. Pasidžiaukime 20-tuoju bendruomenės gimtadieniu drauge!

Neatsiejama bendruomenės dalimi tapusi, Alovės visuomenės organizacijos „Susiedai” pirmininkė Asta Kisielienė teigia: „Bendruomenę suburti mintis kilo nuo 2000-ųjų metų, kuomet prasidėjo Lietuvoje gražūs ir iniciatyvūs judėjimai. Mes turėjome būrį žmonių, kurie buvo labai artimi menui, kultūrai ir papročiams. Susibūrusiems kultūros namuose nusprendėm sukurti bendruomenę.”

„Man patinka šitas darbas, nesvarbu, kad jis yra neatlygintinas. Kuomet kartu su vaikais kepi bandas atjaunėji iškarto.” dalinasi Asta Kisielienė.

Gegužės 2 dieną iniciatyvinė Alovės bendruomenės grupė pasirašė steigimo sutartį. Birželio 17 dieną bendruomenė buvo įregistruota „Susiedai” vardu. Pirmuosiuose bendruomenės įstatuose buvo numatyta puoselėti aplinkos grožį, kultūrą, papročius ir tradicijas.

„Mes šią veiklą puoselėjam ir iki šiol”, džiaugiasi Asta Kisielienė.

Bendruomenės veiklos pradžia

Bendruomenei įsikūrus, pirmasis pateiktas projektas buvo: „Atgaivinkime senuosius Alovės krašto amatus.” 2014-aisiais bendruomenė įkūrė amatų kiemelį. Amatų kiemelis švenčia 10-ties metų gimtadienį. Alovės amatų kiemelis yra pelnęs tautinio paveldo sertifikatą.

„Amatai dabar yra labai populiarūs, bet ne visi. Populiariausia yra dzūkiškos bandos ir ruginė duona.“ Pasak Astos Kisielienės, yra kuriamos edukacijos, kad žmonės galėtų prisiliesti prie senojo amato ir duonos tešlos.

Svečiai iš Lietuvos ir ne tik

„Turėjome daug svečių iš Gruzijos, Latvijos ir Estijos. Net kuomet vyko mainų programa Erasmus+ sulaukėme turistų iš Tuniso ir Graikijos.“ šypsosi A. Kisielienė.

20-tasis bendruomenės „Susiedai“ gimtadienis

Nuo 19 val. Šventėje svečiai galės išvysti keramikos dirbtuves, išmokti ir pamatyti kaip yra kepamos bandos, gaminamos košės. Kariai atsiveš karinę techniką, kuria bus galima pasigrožėti. Visi svečiai galės pasivaišinti prekybininkų produkcija.

20 val. Bendruomenės šventės atidarymas, bendruomenės narių sveikinimas. Vėliau svečiai išvys koncertą, kuriame galės pasimėgauti Daugų folkloro ansambliu „KUPARAS“, liaudiškos muzikos kapela „RADVIJA“ ir kultūros centro Alovės skyriaus duetu, muzikine grupe „VIZITAS“.

23.30 val. Ugnies šou.

Renginį finansuoja Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerija.

Renginys nemokamas.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....