Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Pandeminis Alytus – kaip jaučiasi žmonės akis į akį susidūrę su COVID19?

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą ir klausykite Jums patogiu metu!

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|

Alytuje šiuo metu serga 397 alytiškiai šimtui tūkstančių žmonių. Tai vis dar gerokai viršija Lietuvos vidurkį – 273 šimtui tūkstančių žmonių. Iš viso patvirtinti atvejai 5388 patvirtinti atvejai, tai yra daugiau nei kas dešimtam Alytaus gyventojui.  Mirė 51 alytiškis nuo COVID ir 115 su COVID. Skaičiai ir skaičiavimo metodika kinta nuolat, po perskaičiavimų pasveikusių skaičius smarkiai išaugo, tačiau mirčių taip pat. 

Grafikuose – raudoni stulpeliai rodo Alytaus skaičius, žali – bendrą Lietuvos statistiką.

Alytus nukentėjo gerokai smarkiau, nei kitos savivaldybės ir nemenką laiko tarpą pirmavo tiek naujų atvejų, tiek ir bendrai sergančių skaičiumi Lietuvoje, o kadangi Lietuva buvo pirma Europoje, tad mūsų miestas buvo lyderis ir čia, šia ne visai smagia statistika.

Visgi viltį neša skiepai, jau skiepijami ne tik medikai, bet ir švietimo įstaigų darbuotojai, registruojami vyresni nei 65 metų žmonės, kuriems eilė turėtų ateiti po vasario 22 dienos.

Šiuo metu jau atsipūtė ir ligoninė, čia per dvi dešimtis pacientų. Tuo metu sausio pradžioje vos pakako šimto „kovidinių” lovų, sirgo dešimtys medicinos personalo, o reanimacija buvo užpildyta nuolat. Kadangi Alytus tapo veiksmo centru ir COVID19 pandemijos antroji banga čia prasiautė visu smarkumu, žmonių, susidūrusių su šia liga išties daug – COVID19 buvo patvirtinta kas dešimtam miesto gyventojui. 

Nors pakanka ir skeptikų, kuriems jokio kovido nėra arba čia tiesiog gripas. Artūras Mažeika buvo vienas pirmųjų, viešai paskelbusių apie savo ligą. Vien dėl to, kad apsaugoti kitus, paraginti saugotis ir nenumoti ranka. koronavirusu persirgęs Artūras nusprendė dalintis savo įspūdžiais, o jo aprašytas romanas su korona pasklido po socialinius tinklus.  Ir tai tikrai ne gripas, sako Artūras. 

Artūras Mažeika (nuotr. prieš karantiną)

Artūras savo pasakojimu dalijosi, kad būtų mažiau skeptikų, nes frazė „aš nepažįstu nei vieno sergančio“ tikrai buvo labai gyva dar rudenį, o ir dabar sutinkama.

Alytiškis Linas Jakštonis taip pat patyrė koronavirusą savo kailiu. Teko papulti ir į ligoninę, tačiau kaip pats sako, išsisuko gan lengvai, tačiau savo akimis matė ir netektis, žmones, mirštančius nuo koronaviruso. Eglė kalbino Liną ir dalijosi savo šeimos patirtimis.

Žiūrėkite, klausykite šiuos ir kitus “Pandeminio Alytaus” pokalbius, pažinkite, kaip gyvena įvairios mūsų miesto gyvenimo sritys. Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą ir visi pokalbiai pasieks jus pačiu lengviausiu būdu.

Sirgusiųjų patirtys ir emocijos labai reikalingos – liga niekur nedings, su ja gyvensime, skiepai smarkiai palengvins gyvenimą, tačiau anot specialistų išmoktos higienos taisyklės turėtų tapti natūraliomis, o pasitikėjimas medikais, mokslininkais ypatingai svarbus. 

Alytus iškrito iš pirmų pozicijų tarp Lietuvos savivaldybių, tačiau vis dar tarp ”pirmaujančių”, 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 397, prisimenant  2-3 tūkstančius, skaičiai jau atrodo nešantys palengvėjimą, tačiau iki ramybės dar toli. 

Kol kas paskeipyta mažiau apie 3 procentus alytiškių, o tam, kad virusas neplistų, reikalingas 70% persirgusių arba paskiepytų skaičius. Tad viskas dar ateityje.

Šis straipsnis yra dalis multimedijų projekto „Pandeminis Alytus – kaip išgyvename ir kas toliau?“. Spauskite skaityti daugiau.

Multimedijų projektas „Pandeminis Alytus“ rengiamas bendradarbiaujant su Internews ir BCME

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?