Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Panika Ukrainai nereikalinga: nuo spalio jau pasitraukė 12 mlrd. eurų investicijų

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

JAV perspėja, kad Rusija rengia surežisuotą video, kad turėtų pretekstą veržtis į Ukrainą. Pirmadienį, kuomet Europos Parlamento delegacija nuvyko į Ukrainą, čia buvo sulaikyta grupė žmonių, kurie turėjo organizuoti maištus ir imituoti kraujo praliejimą Ukrainoje. Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis priekaištauja JAV ir Vakarų valstybėms, kad šie be reikalo kelia paniką kalbėdami apie beveik garantuotą Rusijos puolimą, nes jis žino geriau. 

Prieš pora dienų iš Ukrainos sugrįžusios EP delegacijos narys europarlamentaras Petras Auštrevičius sako, kad įtampa neslūgsta ir atsiranda vis naujų būdų iš Rusijos pusės, kaip palaikyti ją palaikyti: „Tęsiant kariuomenės koncentraciją ant sienos, štai šiandien girdime, kad jau Kadyrovo daliniai patraukė link Ukrainos sienos, kitaip tariant, karinė koncentracija ir karinės įtampos kėlimo rizika išlieka, bet atsiranda ir naujos galimos provokacijos, sabotažas, vidaus įtampų didinimas pačioje Ukrainoje“.

Visgi gyvenimas jau nuo 2014-ųjų kariaujančioje šalyje teka sava vaga.  

„Mes buvome ir Zaporožėje, ir Mariupolyje, Kijeve. Tikrai primena įprastą gyvenimo tempą ir nesimato tų ypatingų ženklų, kad valstybė susiduria su netikėto masto kariniu, politiniu ir ekonominiu spaudimu“, – pasakoja P.Auštrevičius.

Anot jo, akivaizdžios panikos nėra, tačiau Vakarų valstybės remiasi žvalgybos duomenimis, visgi suprantamas ukrainiečių noras išlaikyti bent ramybės pojūtį.

„Nuo spalio mėnesio iš Ukrainos pasitraukė 12 milijardų eurų investicijų, o tai sudaro, kone dešimtadalį šalies BVP. Jūs galite įsivaizduoti, ką tai reiškia šalies ekonomikai. Todėl bet kokia papildoma žinia apie augančią įtampą reiškia didžiulį išbandymą šalies ekonomikai. Ukrainos Centrinis bankas pastoviai privalo išpirkinėti užsienio valiutą tam, kad palaikyti stabilumą. Todėl aš manau, kad čia yra tam tikro tvardymosi iš Ukrainos politikų pusės, kad nekelti nereikalingų panikų, nes parduotuvių lentynos gali būti išduotos labai greitai“. – situaciją aiškina europarlamentaras. Be to, Ukrainos biudžetas smarkiai kenčia nuo karo – Ukraina karo gynybai išleidžia 5 6% nuo BVP.

Ukraina karo gynybai išleidžia 5,6% nuo BVP

Europarlamentarų vizitas buvo skirtas ir melgienosm paneigti – parodyta vienybė su Ukraina. Tačiau taip pat ukrainiečiai skatinami būti vieningais, atsisakyti vidaus peštynių, santykių aiškinimosi, ir susitelkti ten, kur dabar svarbiausia.

„Jeigu Ukraina rimtai nusiteikusi ir aš manau, kad tai yra labai geras mobilizacijos momentas“, – sako Renew frakcijos narys. 

„Ukraina 2022-aisiais nėra tokia, kaip 2014 metais. Jeigu juos užklups vėl tas nelemtas karinis išbandymas, aš manau, kad tai bus visai kita valstybė, visai kitokios ginkluotosios pajėgos, visai kita motyvacija, supratimas apie tapatumą, apie Ukrainą, ukrainiškumą, ir, aš manau, bet koks agresorius, kuris bandys peržengti Ukrainos sieną, susidurs su labai nuožmiu pasipriešinimu ir juo labiau daug stipresniu palaikymu partnerių iš Vakarų“. – tikisi P.Auštrevičius.

 Daugiau apie šiandienos Ukrainą klausykite pokalbyje.

Dezinformacijos galia: poveikis žmonių mintims ir politikų sprendimams

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...