Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Papasakok man“: joga moko taikos, tačiau keisčiausia tai, jog internetinius išsišokimus prieš jogą organizuoja giliai tikintys katalikai. Pokalbis su jogos instruktoriumi Andriumi

Andrius, iš pirmo žvilgsnio, niekuo iš minios neišsiskiriantis žmogus. Jis jaunatviškas, atletiškas, malonus ir labai pozityvus pašnekovas. Tik ilgiau su juo pabendravę mes suprasime, kad jis ne toks kaip visi.

Andrius Bulovas yra hatha jogos treneris, pats nuolat besimokantis ir siekiantis žinių, jomis noriai dalijasi ir su kitais.

Andrius Bulovas

 

Pasak Andriaus, joga susidomima trimis atvejais: dėl fizinių problemų (dažniausiai susijusių su stuburu), dėl dvasinių išgyvenimų ir prevenciškai, kai žmonės nori išlaikyti gerą savijautą kiek įmanoma ilgiau.

Pats Andrius pirmą kartą susidūrė su joga prieš aštuonis metus. Joga pas jį atėjo literatūros pavidalu, šalia atsirado žmonės, kurie turėjo atitinkamų žinių bei patirčių. Tuomet jis išgyveno labai sunkų gyvenimo periodą. Tačiau giliau į jogos praktiką jis nenėrė. Suvokęs jogos prasmę tik po 5 metų pilnai atsidavė šiam mokymui. Vyras neslepia, tuomet jis ir vėl išgyveno vieną sunkiausių gyvenimo etapų.

 

Tapęs jogos instruktoriumi Andrius atvyko į Alytų, įkūrė savo jogos studiją. Kodėl Alytuje, juk pats kilęs iš Rokiškio? „Savam krašte pranašu nebūsi“, – juokauja Andrius.

Karantino laikotarpiu Andrius interneto pagalba veda jogos užsiėmimus visiems norintiems. Stebėti juos ir bandyti praktikuoti drauge galima socialiniame tinkle Face book paskyrą, susiradus In Joga live paskyrą. Tai puiki proga susipažinti su jogos asanomis (pozomis) ir pagrindiniais pranajamos (kvėpavimo) pratimais.

Vienas iš pagrindinių jogos principų yra ahimsa -neprievarta, nekenkimas, tai labai svarbu ugdant save, kaip asmenybę bei savo požiūrį į aplinką. Joga moko taikos. Tačiau paradoksalu tai, kad atsiranda kenkėjiškos veiklos jogos atžvilgiu. O keisčiausia tai, kad internetinius išsišokimus prieš jogą organizuoja giliai tikintys katalikai.

Andrius ramina visus abejojančius joga, jog tai ne sekta ir ne pinigų viliojimas, tai kūno ir dvasios tobulėjimas neigiantis bet kokią prievartą.

Daugiau apie jogą, meditaciją, jogišką gyvenimo būdą, žmonių sudaiktėjimą sužinosite pasiklausę pokalbių laidos „Papasakok man“ su Vija įrašą.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...