Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Tarp kabučių“ – Alytaus Rotušėje pakeliaukime po istoriją

Šiandien laidoje „Tarp kabučių“  pakeliaukime po istoriją – o tai padaryti taip paprasta. Jau mėnesį Alytaus Rotušės aikštėje galime pasidžiaugti puikia ir prasminga paroda po atviru dangumi – „Pastatyk istorijai namus“. Kiekvieną kartą miesto širdyje prisėdus ant suoliuko ar einant aikšte galima matyti žmonių, kurie sustoja, skaito, žiūri… o juk paskaityti tikrai yra apie ką – čia įamžinti žmonės, kurie nepabūgo prisiimti atsakomybę už savo valstybės ateitį. Tad šioje laidoje pasiklausykite prasmingų, įdomių pasakojimų, prisiminimų, kuriais pasidalins Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė ir vieno iš mūsų miesto herojaus, įamžinto šioje parodoje, dukra Eglė Bylaitienė. Taigi, užsukime šiandien į Alytaus Rotušės aikštę.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Parodos atidarymo akimirkos (FM99 nuotr.)

Pasak Alytaus kraštotyros muziejaus direktorės Audronės Jakunskienės,  parodoje pristatoma 20 Dzūkijos regiono asmenybių, kurios vienokiais ar kitokiais būdais kūrė, puoselėjo ir garsino Lietuvą. „Istoriją statome įvairiais būdais. Statome savo miesto istoriją, statome namus valstybės istorijai ir kiekvienas sau. 2018 m. Lietuva minės atkurtos valstybės šimto metų jubiliejų. 1918 metais pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas yra milžiniškas žmonių, nepabūgusių prisiimti atsakomybę už savo valstybės ateitį, laimėjimas.

Parodos atidarymo akimirkos (FM99 nuotr.)

Artėjantis jubiliejus skatina labiau pažvelgti į save: kuo buvome ir kuo tapome. Ne tik pasauliui, bet ir sau turime įrodyti, kad esame valstybingumo šimtmečio verta tauta. Dera prisiminti ir atminti moderniosios lietuvybės puoselėtojus, kurie sudėtingiausiomis aplinkybėmis per trumpą istorinį laiką valstiečių tautą pavertė savarankišku pasaulio istorijos subjektu“, –  kalbėjo Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė.

Parodos atidarymo akimirkos (FM99 nuotr.)

Parodą „Pastatyk istorijai namus“ parengė Alytaus kraštotyros muziejus. Šios projekto partneriai – Merkinės ir Lazdijų karšto muziejai. Rotušės aikštėje eksponuojamą parodą alytiškiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti iki 2017 m. spalio 31 d.

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...