Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fm99/domains/fm99.lt/public_html/wp-content/themes/itsbase/functions.php on line 302
Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Tarp kabučių“ – Alytaus Rotušėje pakeliaukime po istoriją

Šiandien laidoje „Tarp kabučių“  pakeliaukime po istoriją – o tai padaryti taip paprasta. Jau mėnesį Alytaus Rotušės aikštėje galime pasidžiaugti puikia ir prasminga paroda po atviru dangumi – „Pastatyk istorijai namus“. Kiekvieną kartą miesto širdyje prisėdus ant suoliuko ar einant aikšte galima matyti žmonių, kurie sustoja, skaito, žiūri… o juk paskaityti tikrai yra apie ką – čia įamžinti žmonės, kurie nepabūgo prisiimti atsakomybę už savo valstybės ateitį. Tad šioje laidoje pasiklausykite prasmingų, įdomių pasakojimų, prisiminimų, kuriais pasidalins Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė ir vieno iš mūsų miesto herojaus, įamžinto šioje parodoje, dukra Eglė Bylaitienė. Taigi, užsukime šiandien į Alytaus Rotušės aikštę.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Parodos atidarymo akimirkos (FM99 nuotr.)

Pasak Alytaus kraštotyros muziejaus direktorės Audronės Jakunskienės,  parodoje pristatoma 20 Dzūkijos regiono asmenybių, kurios vienokiais ar kitokiais būdais kūrė, puoselėjo ir garsino Lietuvą. „Istoriją statome įvairiais būdais. Statome savo miesto istoriją, statome namus valstybės istorijai ir kiekvienas sau. 2018 m. Lietuva minės atkurtos valstybės šimto metų jubiliejų. 1918 metais pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas yra milžiniškas žmonių, nepabūgusių prisiimti atsakomybę už savo valstybės ateitį, laimėjimas.

Parodos atidarymo akimirkos (FM99 nuotr.)

Artėjantis jubiliejus skatina labiau pažvelgti į save: kuo buvome ir kuo tapome. Ne tik pasauliui, bet ir sau turime įrodyti, kad esame valstybingumo šimtmečio verta tauta. Dera prisiminti ir atminti moderniosios lietuvybės puoselėtojus, kurie sudėtingiausiomis aplinkybėmis per trumpą istorinį laiką valstiečių tautą pavertė savarankišku pasaulio istorijos subjektu“, –  kalbėjo Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė.

Parodos atidarymo akimirkos (FM99 nuotr.)

Parodą „Pastatyk istorijai namus“ parengė Alytaus kraštotyros muziejus. Šios projekto partneriai – Merkinės ir Lazdijų karšto muziejai. Rotušės aikštėje eksponuojamą parodą alytiškiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti iki 2017 m. spalio 31 d.

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.