Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Parodoje „Adventur 2016“ pristatomas Dzūkijos kraštas

Šį savaitgalį Alytaus turizmo informacijos centras (Alytaus TIC) dalyvauja vienintelėje Lietuvoje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2016“. Paroda vyks Vilniuje, parodų ir kongresų centre „LITEXPO“. Tai spalvingas, ryškus ir nuotaikingas trijų dienų renginys, kuris kviečia aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, pasiūlys idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, išmokys atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas, siūlys išmėginti aktyvias pramogas, pristatys naujausias atostogų kryptis ir kvies įsigyti keliones pigiau.

IMG_1184
„Adventur 2016“ parodoje dalyvavo ir Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius („FM99“ nuotr.)

Kaip sakė Alytaus turizmo informacijos centro direktorė Lena Valentaitė, praėjusiais metais Alytuje vyko daugiau ekskursijų, keliautojų po Lietuvą daugėja ir jie apsilanko ir Dzūkijoje. Taip pat vis daugiau kelionių agentūrų ir pavienių žmonių domisi Alytaus dviračių takais ir naujuoju Baltijos valstybėse aukščiausias, pėsčiųjų ir dviratininkų tiltu. O parodoje „Adventur 2016“ kviečiant turistus į Alytaus kraštą nebus užmiršta paminėti nė vienas turistinės paslaugos teikėjas ir nė viena puiki Alytaus miesto ir rajono vietovė.

Alytaus TIC kviečia lankytojus atvykti į Alytaus miestą ir rajoną. Bus pristatomas kaimo turizmas, pramogos, galimybės turiningai praleisti Alytaus krašte savaitgalį. Viena iš naujienų – rekonstruoto Alytaus kraštotyros muziejaus naujos ekspozicijos, edukacinės programos ir šeštadieninės popietės šeimoms. Mėgstantiems  susibūrimus ir šurmulį bus priminta, jog jie mielai laukiami Alytaus miesto šventėje, festivalyje „Jotvos vartai“ prie Alytaus piliakalnio, 5-ame Japonijos kultūros festivalyje, Užgavėnėse ir Joninėse Tarzanijos nuotykių parke, Mindauginėse Dauguose, Oninėse Punioje, Simno kermošiuje ir dar visoje virtinėje puikių Alytaus krašto renginių.

Dzūkiškų bulvinių bandų, keptų tikroje duonkepėje krosnyje ant kopūsto lapo, ir razavų blynų paskanauti bus pasiūlyta atvykti į Punios Panemunės dzūko pirkioje rengiamas kulinarines edukacines programas. Punia pateko į EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2015. Turizmas ir vietinė gastronomija“ nugalėtojų dešimtuką. Čia įsikūrusi asociacija „Panemunės dzūkai“ teikia gido paslaugas, siūlo pramoginius pasivažinėjimus karieta, vienkinkiu vežimu, keliauti Panemunės dzūko maršrutu po Alytaus rajono savivaldybės Punios ir Butrimonių seniūnijas elektroniniais ir paprastais dviračiais. Lankytojus kviečia ir  Pivašiūnų amatų centras, kur  galima išmokti kepti ne tik bulvinę bandą, bet ir naminę duoną, pyragą, lieti žvakes ir įvairių senovinių amatų.  Į nuotykių parką „Tarzanija“ kviečiami visi adrenalino gerbėjai. Čia įrengtas pirmasis Rytų Europoje šoninio slydimo kartodromas ir kitos pramogos –  pašėlę kalneliai, skrydis per Nemuną, įvairaus sudėtingumo trasos, jodinėjimas žirgais, dzūkiškus patiekalus siūlanti kavinė „Dzūkijos dvaras“.

 

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...