Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Pašalpų gavėjai pašalpas gaus nepinigine forma

Pašalpų mokėjimo tvarka Alytaus nakvynės namų gyventojams gali pasikeisti. Kitą savaitę planuojama siūlyti miesto savivaldybės tarybai keisti pašalpų mokėjimo tvarką Nakvynės namų gyventojams, tiems, kurie pašalpas leidžia ne pagal paskirtį.

Pasak Alytaus nakvynės namų direktoriaus Artūro Galakvoščiaus, kad to reikia, rodo įstaigos socialinių darbuotojų patirtis. „Į Nakvynės namus patekę asmenys dažniausiai būna be asmens dokumentų, pajamų, nuolatinės gyvenamosios vietos. Socialiniai darbuotojai daug dirba tarpininkaudami dėl asmens dokumento pagaminimo, registruojant asmenį darbo biržoje, padedant susitvarkyti dokumentus gauti socialinę pašalpą. Tačiau asmuo, gavęs paramą pinigais, ją dažniausiai pradeda naudoti alkoholiniams gėrimams ar psichotropinėms medžiagoms įsigyti“,  – sakė A. Galakvoščius.

Šiuo metu numatyti socialinės pašalpos teikimo būdai – pinigais, nepinigine forma (socialinėmis kortelėmis), pinigais ir (ar) nepinigine forma.

NN durys
Pašalpų gavėjai pašalpas gaus nepinigine forma (Nuotr. Alytaus m. sav. )

Socialinės kortelės, skirtos pirkti parduotuvėse parduodamas prekes ir atsiskaityti už komunalinius mokesčius. Už alkoholio, tabako gaminius bei loterijos bilietus socialine kortele sumokėti negalima.

Kaip teigė socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė: „ siūloma tarybai išplėsti punktą, kad socialinės pašalpos teikimo būdas nepinigine forma, įvardijant konkrečius du atvejus:  socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti parduotuvėse ir atsiskaityti už komunalinius mokesčius bei socialinė pašalpa išmokama pašto skyriuose, kartu šalia esant įgaliotam socialiniam darbuotojui “.

Siekiama, kad socialinė parama būtų teikiama nepinigine forma. Jeigu socialines paslaugas teikianti įstaiga informuoja Socialinės paramos skyrių, kad asmuo socialinę pašalpą naudoja ne pagal paskirtį, socialinė pašalpa būtų išmokama pašto skyriuose socialines paslaugas teikiančios įstaigos įgaliotam socialiniam darbuotojui.  Pastarasis tvarkytų gautos socialinės pašalpos pajamų ir išlaidų apskaitą ir pašalpą naudotų tik socialinės pašalpos gavėjo poreikiams.

Tikimasi, kad toks sprendimas sumažins problemą ir pašalpų gavėjų piktnaudžiavimą, o socialiniai darbuotojai turės dar vieną įrankį gerinti esamą padėtį.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...