Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Pasaulio alytiškiai grįžta į Alytų!

Pasaulio alytiškiai birželio 17-ąją dieną į gimtąjį Alytų sugrįš švęsti miesto gimtadienio. Kas gi tie pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą.

Visą dieną Dzūkijos sostinėje alytiškiams bus organizuojamos turiningos veiklos. Alytaus miesto teatro fojė nuo 10 val. vyks Liudo Ramanausko moderuojama atvira konferencija, kurioje po pasaulį išsibarstę ir jau namo sugrįžę alytiškiai pasakos apie savo ryšį su Alytumi, asmenine patirtimi dalinsis savų sričių profesionalai: menininkai, dizaineriai, sveikatos specialistai, įmonių vadovai, dainininkai, plaukų stilistai, verslininkai ar užsiimantys kita įdomia veikla asmenys. Be to, tarp susirinkusių kraštiečių ir iš Alytaus kilusių archeologų Arūno Puškoriaus, Zenonono Baubonio, Eugenijaus Svetiko vyks diskusija apie Alytaus miesto šaknis.

 

Pasaulio alytiškių bendruomenės (PAB) sambūryje galėsite išgirsti ir pamatyti ne tik Alytaus miesto savivaldybės merą Vytautą Grigaravičių ir vicemerą Tautvydą Tamulevičių, bet ir susitikti su JAV gyvenančiu alytiškiu, žymiu kineziterapeutu Samueliu Tacu, energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovu dr. Daliumi Misiūnu, finansų analitiku Pauliumi Kunčinu, trumpam į Alytų sugrįšiančiu iš Jungtinės Karalystės.

 

Išmaniosios technologijos suteiks galimybę bendrauti ir su pasauliniu mąstu žinoma operos soliste Justina Gringyte bei rašytoja Sandra Avižienyte. Šventėje taip pat dalyvaus grafikos dizainerė, „Banga ART“ atvirukų ir piešinių autorė Banga Vaicekauskienė, teigianti, jog Pietų Lietuvos miestas turi daugiau privalumų nei mūsų sostinė: „Matėme daug gyvenimo Vilniuje trūkumų, todėl kai pasitaikė galimybė dirbti Alytuje – susikrovėme daiktus ir grįžome“.

Savo įdomia gyvenimo istorija dalinsis ir „Flower Power“ merginos, netikėtai susitikę Alytuje ir įkūrę sėkmingą verslą. „Kiekviena iš mūsų savu laiku bandėme ieškoti savęs svetur ir netyčia susipažinę gimtajame mieste Alytuje, atradome ne tik draugystės ryšį, bet ir meilę gėlėms, kuri virto verslu“, – sako merginos. Kitokio pobūdžio verslo subtilybėmis dalinsis plaukų studijos „Ramūnas HAiR“ įkūrėjas Ramūnas Čiuplys. 13 metų svetur praleidęs alytiškis didžiuojasi sugrįžęs į Alytų: „Svajonė išsipildė, sukuriant sau darbo vietą ir suteikė galimybę padėti tobulėti pradedantiesiems šios specialybės praktikantams“.

Sambūryje dalyvaus ir menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, festivalio „Jotvos vartai“ organizatorius Tomas Sutkaitis, irklenčių sporto dvasią į Dzūkiją atnešęs Domas Peštenis, verslininkai Linas ir Ieva Krunglevičiai, buvusi Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja, dabar verslą Vilniuje vystanti Gitana Pinkevičienė, garso režisierius Artūras Pugačiauskas.

Prie iniciatyvos kviečiami prisijungti visi svetur gyvenantys aktyvūs alytiškiai, galintys ir norintys suburti aplink save išvykusius Alytaus miesto žmones. Jų kontaktų iniciatyvinė grupė laukia el. paštu pasaulioalytiskiai@gmail.com.

O į sambūrį kviečiamas kiekvienas žingeidus ir naujų kontaktų ieškantis Baltosios rožės miesto gyventojas bei susidomėjęs praeivis – lauksime Jūsų jau birželio 17 dieną!Pasaulio alytiškių sambūrį organizuoja Alytaus pilietinis judėjimas, Alytaus City Alumni nariai kartu su aktyviais alytiškiais.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...