Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Pasaulio alytiškiai sugrįžo į Alytų pasidalinti žinojimu, emocijomis, bendrumu

Šiandien, birželio 17-ąją, Alytaus miesto teatre prasidėjo Pasaulio alytiškių sambūris. Per šimtą alytiškių susibūrė čia tam, kad prisimintų Alytaus miesto kultūrinę ir istorinę raidą, pasidalintų asmeniniu ryšiu su gimtuoju miestu bei kartu generuotų idėjas jo tobulinimui. Kas gi tie pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar  yra išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą.

 

Pasaulio alytiškiai Alytuje

 

 Atviroje konferencijoje, po pasaulį išsibarstę ir jau namo sugrįžę alytiškiai pasakoja apie savo ryšį su Alytumi, asmenine patirtimi dalinasi savų sričių profesionalai: menininkai, dizaineriai, sveikatos specialistai, įmonių vadovai, dainininkai, plaukų stilistai, verslininkai ar užsiimantys kita įdomia veikla asmenys. Kraštiečiai istorikai dr.Arūno Puškorius, Zenonas Baubonis, dr.Eugenijus Svetikas kalbėjo apie Alytaus miesto šaknis.

 Pasaulio alytiškių bendruomenės (PAB) sambūryje buvo galima išgirsti ir pamatyti bei susitikti su pirmuoju Alytaus ambasadoriumi JAV gyvenančiu alytiškiu, žymiu kineziterapeutu Samueliu Tacu. Konferencijoje dalyvavo  energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovas dr. Dalius Misiūnas,  finansų analitikas Paulius Kunčinas, trumpam į Alytų sugrįžoęs iš Jungtinės Karalystės. ISambūryje  dalyvavo  pasaulinį pripažinimą pelniusi operos solistė Justina Gringytė.

aNuotraukoje iš kairės Dalius Misiūnas, Samuelis Tacas, Justina Gringytė, Paulius Kunčinas, Liudas Ramanauskas

 

Apie miestą , jo pliusus ir minusus skaičiavo grafikos dizainerė, „Banga ART“ atvirukų ir piešinių autorė Banga Vaicekauskienė, teigianti, jog Pietų Lietuvos miestas turi daugiau privalumų nei mūsų sostinė: „Matėme daug gyvenimo Vilniuje trūkumų, todėl kai pasitaikė galimybė dirbti Alytuje – susikrovėme daiktus ir grįžome“. Savo įdomia gyvenimo istorija dalinosi „Flower Power“ merginos, netikėtai susitikę Alytuje, įkūrė sėkmingą verslą.  „Kiekviena iš mūsų savu laiku bandėme ieškoti savęs svetur ir netyčia susipažinę gimtajame mieste Alytuje, atradome ne tik draugystės ryšį, bet ir meilę gėlėms, kuri virto verslu“, – sako merginos.

 Plaukų studijos „Ramūnas HAiR“ įkūrėjas Ramūnas Čiuplys dalijosi savo patirtimi. 13 metų svetur praleidęs alytiškis didžiuojasi sugrįžęs į Alytų: „Svajonė išsipildė, sukuriant sau darbo vietą ir suteikė galimybę padėti tobulėti pradedantiesiems šios specialybės praktikantams“.

Nuotraukoje iš kairės, Tomas Sutkaitis, Banga Vaicekauskienė, Tautvydas Tamlevičius, Liudas Ramanauskas

 

Menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, festivalio „Jotvos vartai“ organizatorius Tomas Sutkaitis, buvusi Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja, dabar verslą Vilniuje vystanti Gitana Pinkevičienė, garso režisierius Artūras Pugačiauskas – visi jie kilę iš Alytaus ir į pasaulio alytiškiš sambūį atvyko pasidalinti savo patirtimi, emocijomis.

Po konferencijos Alytaus miesto teatro galerijoje vyko neformali kontaktų mugė, kurioje kiekvienas žingeidus ir naujų kontaktų ieškantis Baltosios rožės miesto gyventojas galėjo gauti tai, ko ieškojo.

Daugiau nuotraukų facebook paskyroje @FM99.lt albume  Pasaulio alytiškių sambūris.

 

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...