Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – alytiškei Alvijai Černiauskaitei geriausias poilsis – skirtingos veiklos

 

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Šį kartą laidos viešnia – Londono lietuviškos mokyklos-darželio „Obelėlė“ įkūrėja ir vadovė alytiškė Alvija Černiauskaitė. Birželio pabaigoje Alvija buvo grįžusi į Lietuvą ir Alytuje vedė praktinius mokymus tėveliams, besidomintiems autizmo spektro sutrikimais arba turinčiais šeimoje tokį vaiką. 

Šiuo metu pašnekovė aktyviai dalyvauja įvairiose visuomeninėse veiklose, veda pamokas vaikams savo įkurtame darželyje Londone ir teigia, jog šeimai taip pat randa laiko

Alvija Černiauskaitė teigia, kad Lietuvoje vaikui suteikiama labai daug pagalbos, tačiau tėveliams informacijos dar trūksta. Jungtinėje Karalystėje organizuojami gyvenimo įgūdžių kursai, jų metu  specialistai lavina kasdienius vaikų įgūdžius, o tėveliai mokomi, kaip gyventi su vaiku jį kasdien ugdant, padedant jam prisitaikyti prie aplinkos. Lektorė, atsivežusi metodinės medžiagos, parodė, kaip ją galima taikyti kasdienėje veikloje, ką galima sukurti ir pasigaminti patiems. Mokymų klausytojai tėveliai patikino, kad reikalinga  daugiau tokių praktinių užsiėmimų, o Visuomenės sveikatos biuro specialistai, kad tiems, kurie dirba su vaikais nuolat reikia mokytis, žinoti naujausius metodus ugdant autizmo spektro, elgesio sutrikimų turinčius vaikus, todėl A.  Černiauskaitė drauge su specialistų komanda pažadėjo atvykti rudenį susitikti ir su specialistais, ir su tėveliais.

Alytiškė aktyvi moteris nuo mažens. Šiuo metu pašnekovė aktyviai dalyvauja įvairiose visuomeninėse veiklose, veda pamokas vaikams savo įkurtame darželyje Londone ir teigia, jog šeimai taip pat randa laiko. Kaip sakė A.Černiauskaitė: „dar nuo mokyklos laikų aš buvau aktyvi, be manęs nepraeidavo nei vienas renginys mokykloje ar susitikimas. Turbūt aktyvumas yra mano kraujyje. Aišku, kartais 24 valandų neužtenka, reikia jas kaip nors kompensuoti. Bet man tai patinka. Aš dažnai organizuoju renginius ambasadoje, dalyvauju bendruomenės susibūrimuose, šeštadieniais – mokykla, nes kartais aš pati vedu pamokas vaikams, nes man patinka. Manęs žmonės klausia, kaip aš viską spėju. Tačiau aš atsakau, kad tai yra mano poilsis. Skirtingos veiklos, kurios leidžia pailsėti viena nuo kitos. Tikrai suspėju, pabūnu ir su šeima“.

Londono lietuviškos mokyklos-darželio „Obelėlė“ įkūrėja ir vadovė alytiškė Alvija Černiauskaitė

Alvija į Londoną išvažiavo prieš 15 metų. „Kai buvau fizikos studentė išvykau porai mėnesių padirbėti. Visai netyčia gavau darbą didelėje kompanijoje ir pradėjau dirbti, tačiau praėjus dviems mėnesiams, man buvo laikas grįžti atgal mokytis, bet manęs neišleido. Liepė išvažiuosi susitarsi dėl studijų ir grįžti čia, nes esu reikalinga. Man tai buvo labai įdomus pasiūlymas. Vilniaus universiteto dėstytojai mane išleido į Londoną, mokiausi nuotoliniu būdu. Po to Londone man pasiūlė studijuoti magistrą ir vis gaudavau naujų pasiūlymų, susiklostė daug aplinkybių ir man teko pasilikti. Ir dabar esu vienos transporto statybų kompanijos komercijos vadovė. Niekada negalvojau, kad dirbsiu prie oro uostų, transporto, metro. Mano mintys buvo kitokios,“ – pasakoja alytiškė Alvija. Plačiau pokalbio su Alvija klausykite laidos įrašuose.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...