Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – alytiškiai mylintys muziką ir pasaulį

 

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Šioje laidoje du pašnekovai – talentingi, jauni ir kūrybingi. Smuikininkė ir kompozitorė Diana Moisejankaitė apsigynusi daktaro disertaciją Mičigano valstijos universitete bei mokslus Anglijoje baigęs Saulius Jegelevičius.

 

Diana Moisejenkaitė yra apsigynusi disertaciją „Lietuvių liaudies muzika viena styga“ JAV Mičigano valstijos universitete, dirbant profesoriaus Walterio Verdehrio asistente. Kaip sako Diana „niekada negalvojau vykti į Ameriką, bet gavau pasiūlymą. Profesorius mane susirado ir pasiūlė viską pilnai apmokėti, nes ten labai brangu studijuoti.“

„Dažniausiai disertacijoms studentai renkasi žinomų 19-20 amžiaus tavo šalies kompozitorių kūrybą. O aš nusprendžiau sukurti savo muziką ir ją susieti lietuvių liaudies kultūra. Idėja buvo groti tik ant vienos stygos. Man buvo labai sunku kaip kompozitorei. Tačiau net dėstytoja, kuri buvo labai labai priekabi, neturėjo priekaištų man pabaigoje“ – neslepia šypsenos smuiko mylėtoja.

Diana Moisejenkaitė (asmeninio archuvo nuotr.)

Tikriausiai kiekvienas vaikas turi svajonių, kuo norėtų būti užaugęs. Diana atvirauja, jog jau būdama maža, žinojo, kad savo ateitį sies su muzika. „džiaugiuosi, kad mano gyvenimo kelias atsivėrė labai anksti. Kiek žinau bendraklasiai, kurie ėjo į pagrindines mokyklas, lig šiol nežino ko gyvenime nori, ko siekia… Aš tikrai buvau labai laimingas vaikas, kad taip anksti sužinojau, ko gyvenime noriu“.

Alytiškė aktyviai dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Diana (kaip solistė, kamerinės muzikos ir simfoninio orkestro smuikininkė) koncertavo ne tik Lietuvoje, Norvegijoje, JAV (Carnegie Hall), bet ir Rusijoje, Italijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Izraelyje, D. Britanijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Serbijoje ir Juodkalnijoje. 2016 metais Dianai diriguojant respublikinėje moksleivių dainų šventėje buvo atlikta jos sukurta “Navatna polka”, o jos aranžuotą alytiškio Alberto Antanavičiaus dainą “Gimnazistai” atliko jungtinis moksleivių choras. Dianos kūryba apima įvairius žanrus: liaudiški, klasikiniai, vokaliniai, instrumentiniai, relaksaciniai ir populiarios muzikos kūriniai.

Kitas laidos pašnekovas Saulius Jegelevičius. Alytiškis studijavo šiuolaikinę muziką Jungtinėje Karalystėje, jis yra dainų autorius, vokalistas ir klasikinės gitaros atlikėjas. Atlikėjas savo kūryboje perteikia klasikinės gitaros stilistiką su neretai vystomomis pagrindinių temų variacijomis. Muzikantas įkvėpimo semiasi iš tokių atlikėjų kaip Joanna Newsom, Julian Bream, Patrick Watson ir Kurt Elling, o muzikinis stilius apima folk, classical, indie folk ir pop žanrus.

Saulius Jegelevičius (Juozas Muzikevičius nuotr.)

„Po mokyklos baigimo labai norėjau studijuoti klasikinę gitarą. Teko vykti į stojamuosius egzaminus užsienyje, norėjosi patirties užsienyje. Tačiau nepavyko įstoti, galiausiai įstojau Anglijoje į šiuolaikinę muziką. Studijavau tris metus ir labai džiaugiuosi šiuo sprendimu, nes labai norėjau papulti į tą aplinką ir susirasti bendraminčių“, – pasakojo Saulius. O plačiau klausykite pokalbio įraše.

  • „Sauliaus dainos yra charakteringos ir originalios. Jų menamas paprastumas yra apgaulingas, o muzikos jautra nepalieka jokių abejonių.“ – Dr. Christopher Best
  • „Sauliaus tembras yra labai malonaus atspalvio, plataus diapazono ir didelių galimybių.“ – Gintarė Skerytė (Sopranas, vokalo pedagogė)

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...