Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Audrius Pranckevičius: vaikystė – vienas iš laimingiausių periodų gyvenime

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

Pirma pasakojimo dalis:

 

Šios dienos mūsų laidos „Pasaulio alytiškių bendruomenė“ herojus – Audrius Pranckevičius – daugelį metų gyvenantis Briuselyje, Europos širdyje, kosmopolitiniame mieste ir dirbantis Europos Komisijoje (beje, darbas atsakingas – susijęs su bankais ir finansais). Su juo kalbėsime ne tik apie gyvenimą bei darbą Briuselyje, bet ir apie jo gimtąjį miestą Alytų.

Šios dienos mūsų laidos „Pasaulio alytiškių bendruomenė“ herojus – Audrius Pranckevičius (asmeninio archyvo nuotr.)

Antra pasakojimo dalis:

 

Paklaustas, kaip jo gyvenimo kelias nuo Alytaus atvedė jį iki Briuselio pašnekovas pasakoja: „galiu pasakyti, kad man pasisekė, nes mokiausi labai geroje mokykloje, tuomet tai buvo 5-oji vidurinė mokykla ir kartu sustiprinto matematinio mokymo mokykla. Mokytojai buvo savo srities profesionalai, kurie sugebėjo sudominti, o tai skatindavo dar geriau mokytis.“

Noras mokytis, pažinti bei suprasti Audrių paskatino išmokti anglų kalbą, paskui jis atsidūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur teko studijuoti. „Vėliau, pabaigus studijas Amerikoje, norėjosi pritaikyti praktikoje įgytas akademines žinias, tad išvykau į Kanadą. Padirbęs čia, vis dėlto norėjau būti arčiau savo šaknų, arčiau Lietuvos, todėl persikėliau į Briuselį.“

Audrius su žmona augina du vaikus, vienam 10 metų, o kitai 8-eri, tačiau kaip sako pašnekovas – jiems yra svarbu, kad jie yra lietuviai. „Nors jie lanko ir tarptautinę mokyklą, ir bendrauja su įvairių tautybių žmonėmis, tačiau jie tikrai negalvoja, kad jie yra belgai. (Abu vaikai yra gimę Belgijoje). Aišku, tam didelę įtaką turi, kad tiek aš, tiek mano žmona yra lietuviai, dažnai grįžtame čia, kalbame lietuviškai. Kartais sūnus ir paklausia, kodėl mes negalime susirasti darbo Lietuvoje ir gyventi ten“ – juokiasi Audrius.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Gintarė Andreikevičiūtė

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...