Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Banga Vaicekauskienė: „mano šeimos laimingasis laikotarpis dabar yra Alytuje“

 

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Šį kartą laidoje savo įdomia gyvenimo istorija dalinsis „Flower Power“ merginos – Dovilė Krušnienė ir Aurida Šumskaitė. Moterys gyvenę emigracijoje, netikėtai susitikę Alytuje ir įkūrę sėkmingą verslą mieste. Abi bandė ieškoti savęs svetur, tačiau susipažinę gimtajame mieste atrado ne tik draugystės ryšį, bet ir meilę gėlėms, kuri virto verslu.

„Flower Power“ merginos – Dovilė Krušnienė ir Aurida Šumskaitė (FM99 nuotr.)

Viena iš merginų teigia, kad ją tėvai išsivežė į Londoną, tačiau tik atsiradus galimybei alytiškė grįžo į gimtąjį miestą: „nes ilgai gyvenant svetur visada norėjau grįžti, bet kol mokiausi gyvenau ten. Kai išvažiavau man buvo 15, o grįžau 22 metų ir jau tris metus gyvenu Alytuje”.

Tuo tarpu kita pašnekovė teigė, kad išvyko į Londoną ieškodama naujovių ir iškeliavo kartu su drauge į nežinią. „Nežinojau nei kur dirbsiu nei kaip ten man seksis. Įsidarbinau gėlių salone ir ten dirbau pusantrų metų, tačiau nepatiko ten man. Pasirodė per sudėtinga. Pasiilgau namų, šeimos. Grįžau į atgal į Alytų. Paskui vėl metams išvažiavau ir vėl grįžau”. O „Flower Power“ verslo idėja merginos kilo pradėjus bičiuliautis, kai prireikė originalios puokštės gėlių, kurią sukūrė savo rankomis.

Dar viena laidos pašnekovė – grafikos dizainerė, „Banga ART“ atvirukų ir piešinių autorė Banga Vaicekauskienė, teigianti, jog Pietų Lietuvos miestas turi daugiau privalumų nei mūsų sostinė. Kai tik pasitaikė galimybė, menininkė su šeima sugrįžo į gimtąjį miestą.

„Realybė yra gražesnė nei išsivaizdavau prieš grįždama į Alytų. Prieš atsikraustant žinojau, kad laukia daug pasiruošimo darbų: kraustymasis, gyvenamosios vietos įrenginėjimas. Su vyru žinojom, kad reiks praeiti sunkų laikotarpį ir jis tikrai buvo sunkus, o dabar turime laimingąjį laikotarpį. Džiaugiamės grįžę, džiaugiamės miestu, gamta”, – pasakoja Banga Vaicekauskienė.

Grafikos dizainerė, „Banga ART“ atvirukų ir piešinių autorė Banga Vaicekauskienė (FM99 nuotr.)

Trečia laidos pašnekovė – pasauliniu mastu žinoma operos solistė, Alytaus muzikos mokyklos auklėtinė Justina Gringytė. Muzikė nors nebegyvena Alytuje, nepamiršo savo gimtojo miesto, įkūrė paramos fondą gabiems vaikams, kasmet grįžta, veda pamokas ir koncertuoja savo mieste.

Justina Gringytė sako, jog „tokie dalykai kaip stipendija“  yra kasmetinis reikalas ir tikisi, kad tai bus ilgametė tradicija. „Aš žinau, kad kitais metais tokiu metu manęs nebus Lietuvoje, tačiau viskas yra daroma telefonu ir internetu, bus komisija,  aš joje neprivalau būti… ir dar kitais metais manęs nebus, ko gero ir 2020 metais irgi nebūsiu, bet aš žinau, kad konkursas tikrai vyks“. „Aš manau, kad apskritai bendravimas su vaikais ir jaunimu yra labai svarbu. Ir ta kaita, kitą kartą svarbesnė negu bet kokios sienos. Tie emociniai dalykai, įkvėpimas, bendravimas, žinojimas, kad galiu yra labai svarbu“.

Pasauliniu mastu žinoma operos solistė, Alytaus muzikos mokyklos auklėtinė Justina Gringytė (asmeninio archyvo nuotr.)

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...