Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Darius Mileris – NOJUS: aš niekada nenutolau ir nenutolsiu nuo Alytaus

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Šios dienos mūsų laidos svečiai – nuo Ročesterio (JAV) iki Dublino, Londono ir, žinoma, Alytaus. Laidoje kalbėjome apie ryšį su gimtuoju miestu su Alvija Černiauskaite, Dariumi Mileriu Nojumi bei Jolanda Chesonis.

Alytiškių alėjoje pasodinti po pasaulį išsibarsčiusių alytiškių dovanoti medeliai (AMS nuotr.)

Birželį per miesto šventę Pasaulio alytiškių sambūryje pasiūlyta idėja tapo kūnu – Alytuje pasodinta alėja, kuriai medžius siuntė alytiškiai iš įvairių pasaulio kampelių. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Airijos, Ukrainos, Norvegijos ir Moldovos. Šios idėjos autoriai yra Jungtinės Karalystės alytiškiai su mūsų miesto ambasadore šioje šalyje Alvija Černiauskaite.

„Man teko daug bendrauti ir sutikti pasaulio alytiškių, kurie prisimena Alytų kaip žaliąjį miestą, ilgisi parkų, miesto sodo. Taip ir kilo idėja miestui: Alytus – žaliasis miestas, į kurį telpa visas pasaulis. Po visą pasaulį išsibarstę miestelėnai pasodintų jų dabartiniame krašte augančius augalus, kurie jiems kažką simbolizuoja, yra to krašto ar jų organizacijos herbuose, populiarūs tame krašte ir pan.“ – pasakoja Alvija, kuri atskleidžia, jog dar norima padaryti pasaulio žemėlapį, iš kur šie augalai atkeliavo, ką jie simbolizuoja ir kodėl jie čia yra.

Alytiškių alėjoje pasodinti po pasaulį išsibarsčiusių alytiškių dovanoti medeliai (AMS nuotr.)

 

Kitas laidos pašnekovas – Darius Mileris – NOJUS. Jis gyvena ir dirba Airijoje, tačiau jis yra išlaikęs glaudų ryšį su Alytumi ir čia gyvenančiais žmonėmis. Dažnai grįžta į Alytų ir čia koncertuoja. Miesto dienų metu vykusiame Pasaulio alytiškių sambūryje už išlaikytą ryšį su Alytumi ir jo garsinimą Darius Mileris (Nojus) tapo Alytaus miesto ambasadoriumi.

Pats pašnekovas sako, jog šis titulas pirmiausiai jį įpareigoja: „jis mane įpareigoja labai teigiamai, kažkiek gal inspiruoja ir pastūmėja būti aktyvesniam. Aš niekada nenutolau ir, neabejoju, nenutolsiu nuo Alytaus, bet šis titulas dar mane labiau priartina prie Alytaus. Į metus kelis kartus grįžtu, dažniausiai su koncertais.“

Darius Mileris – NOJUS

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Gintarė Andreikevičiūtė

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.