Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Domas Peštenis: Alytuje trūksta tik vandenyno

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Domas Peštenis

Šiandien mūsų laidoje savo jausmais ir mintimis apie Alytų dalinsis vienas Pasaulio alytiškių bendruomenės narių – Domas Peštenis. Kanarų Fuerteventuros salą, kurioje jau su pusbroliu buvo įkūręs banglentininkų  mokyklą, į gimtąjį miestą iškeitęs Domas, irklenčių sporto dvasią atnešė ir į Dzūkiją. „Kanaruose viskas klostėsi sėkmingai, vėliau tiesiog gimė idėjų, ką galėčiau daryti čia, Lietuvoje, ir nusprendžiau grįžti į gimtinę, kad įgyvendinčiau savo kitus planus, kitas idėjas“.

Pašnekovas tvirtina, jog išvykęs į Kanarus be banglenčių atrado dar vieną pomėgį – video kūrimą, todėl grįžęs į Alytų norėjo tobulėti ir šiuo metu užsiima filmų, video klipų montavimu, o sezono metu – kaimo turizmo veikla bei populiarina vandens sportą. Vasaros metu, vadinamojoje Dzūkų jūroje (aut. past. Dusios ežere) teikia laisvalaikio pramogas ant irklenčių. „Neišnaudoti tokio ežero būtų labai gaila“ – šypteli Domas.

 

Aušra Pockevičiūtė (asmeninio archyvo nuotr.)

Kita mūsų pašnekovė – Aušra Pockevičiūtė. Savo visuomeninę veiklą pradėjusi dar paauglystėje gimtajame Alytuje, Aušra šiuo metu gyvena Švedijoje, nors prasitaria, jog greitu metu gali grįžti ir atgal į Lietuvą. Nenustygstanti vietoje – taip būtų galima apibūdinti laidos viešnią, kurios savanorystės veiklų sąrašas labai ilgas. Pradedant gimtojo Alytaus miesto dienų organizavimu, Europos krepšinio čempionatu 2011 metais, „Darom“ akcijom, baigiant „Jaunimo linija.“ „Dažnai paauglystės aktyvios visuomeninės veiklos laikotarpį vadindavau savo „aukso amžiumi“.

Dešinėje Aušra Pockevičiūtė (asmeninio archyvo nuotr.)

Aušra neslepia, jog susitikus lietuvį užsienyje, labai mėgsta pabrėžti, kad yra alytiškė .„Ir man tada atsako: ai, tai jūs iš Alytaus visada tokie aktyvūs ir drąsūs. “ Nors laidos viešnia pripažįsta, jog gyvenant Švedijoje, pirmiausia reikia papasakoti kur yra Lietuva, nes ne visi tai žino, ypač iš tolimesnių miestų žmonės, bet Alytus visada yra ir išliks gimtasis miestas.

 

Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė (AMS nuotr.)

Dar viena mūsų laidos viešnia – Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, kuri teigia, jog Anglijoje šiuo metu pastebi vieną tendenciją: „žmonės galvoja apie grįžimą į Lietuvą. Situacija Jungtinėje Karalystėje negerėja, kainos kyla, įtampa auga. Tačiau dar yra daug baimių: kur grįžti, ką daryti, kaip daryti“.

Dalia Asanavičiūtė sako neseniai atlikusį nedidelį tyrimą, kuris parodė, jog žmonės turėdami pakankamai pinigų čia, jie grįžtų. „Tai reiškia žmogui svarbiausia jo gerbūvis, finansinis stabilumas, pastovumas, užtikrintumas. Be kita ko, tarp svarbiausių dalykų yra ir vaikai, bei jų integracija“.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Gintarė Andreikevičiūtė.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...