Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Egipte gyvenanti Milda Balsytė: Lietuva yra dalis mūsų

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

Laidos viešnia Milda Balsytė

 

 

Šioje laidoje susipažinsime su alytiške Milda Balsyte – mėgstančia keliauti avantiūriste, kurią darbas atvedė į Egiptą. Šiuo metu ji jau čia skaičiuoja savo dešimtus gyvenimo metus. Šioje šalyje ji taip pat sutiko ir savo gyvenimo vyrą bei kartu su juo augina dvi dukras.

Lietuvių bendruomenė Hurgadoje (Lietuvių bendruomenės centro Hurgadoje nuotr.)

 

 

Dažniausiai gyvendami užsienyje lietuviai turi savo bendruomenes, kur visi kartu susitikę leidžia laiką. Ne išimtis ir Egiptas. „Lietuvių bendruomenė  Egipte yra, tik gal labiau Hurgadoje, nes ten yra daugiausiai lietuvių ir yra dvi žmonių kategorijos: vieni lietuviai atvyksta žiemą praleisti į Egiptą. Jie atvyksta rudenį ir pavasarį išvyksta. Mes juos vadiname „mūsų seneliais“. Jie nuostabiai leidžia laiką ir prisijungia prie bendruomenės. Kita kategorija – moterys,  atvykusios gyventi arba dirbti ir jau  „nusėdusios“ toje šalyje. Ko gero dar yra ir trečia kategorija – žmonės, kurie čia turi savo kompanijas, atidirba savo sezoną ir išvyksta“ – pasakoja Milda ir atskleidžia, jog kartais bendruomenę būna sunkoka sujungti, nes kai kurie lietuviai nenori bendrauti su kitais lietuviais. „Bet mes stengiamės juos kartu sujungti bent jau Kalėdas švęsti, Kovo 11-ąją bei kitas valstybines šventes.“ Prie bendruomenės susirinkimų prisideda ir lietuviška mokyklėlė „Jūros arkliukai“.

Laidos viešnia Milda Balsytė (asmeninio archyvo nuotr.)

„Mano manymu ryšys su Lietuva yra labai svarbus, kaip svarbus ir lietuvių požiūris į emigrantus. Jeigu tu grįžti ir tave ignoruoja, sako, jog emigrantai grįžta tik atostogauti, yra pasikėlę, tai iš tiesų ne, mes grįžtam čia, nes mums patinka Lietuva ir mes norim atiduoti šaliai kažkiek savęs, kiek mes paėmėm iš jos.“ – atvirauja Milda ir sako, jog takoskyra tarp lietuvių esančių čia ir užsienyje mažėja.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Gintarė Andreikevičiūtė

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.