Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – gyvenimas tarp Jungtinės Karalystės ir Alytaus

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

Edvardas Vabuolas. Fone: Aberistvitas, Velsas, šalia Šiaurės Atlanto vandenyno. Dešinėje pusėje – senasis koledžas – dalis Aberistvito universiteto (asmeninio archyvo nuotr.)

Pasaulio Alytiškių bendruomenės laidoje kalbiname du pašnekovus. Kviečiame pasiklausyti mūsų parengtos laidos, kurioje dvi jaunų žmonių istorijos apie jų ryšį su Alytumi.

Edvardas Vabuolas 2017 metais atliko praktiką LR Vyriausybėje (asmeninio archyvo nuotr.)

Edvardas Vabuolas, įvairių tarptautinių organizacijų narys, aktyvus alytiškis, baigęs mokyklą išvyko studijuoti į Jungtinę Karalystę, tačiau ir Alytaus nepamiršta, čia sugrįžta maždaug kas du mėnesius. Kita laidos pašnekovė Laima Čerkauskienė, iš Prienų rajono kilusi moteris, kuri dar besimokydama vienoje iš Alytaus mokyklų pamilo Dzūkijos sostinę, taip kad net po 5 metų gyvenimo Londone, nusprendė savo šeimą kurti Alytuje.

Susitikime su Europos Komisija, Švietimo, jaunimo, sporto ir kultūros generaliniu direktoratu (DG EAC). Edvardas Vabuolas – antras iš kairės (asmeninio archyvo nuotr.)

Pirmiausiai kalbėjomės su Edvardu, vaikinu, kuris 2016 metais buvo išrinktas  Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybos pirmininku. Šiuo metu aktyviai dalyvauja įvairių tarptautinių organizacijų veikloje bei studijuoja ekonomiką ir užsienio politiką Jungtinėje Karalystėje. Kaip jaunam vaikinui sekasi užsienyje ir ar palaiko ryšį su savo gimtuoju miestu pasakoja Edvardas Vabuolas. Pasiklausykite.

 

 

Pirmieji metai Londone. Laima ir Kęstas (asmeninio archyvo nuotr.)

Dar viena laidos pašnekovė 5 metus Londone gyvenusi ir neseniai į Alytų grįžusi Laima Čerkauskienė. Moteris pasakoja, jog niekada apie gyvenimą užsienyje negalvojo, tačiau draugams pasiūlius praleisti atostogas Londone, liko čia ilgiau  nei planavo. Bet noras Lietuvoje auginti savo vaiką nugalėjo. Šeima ilgai negalvodama pasirinko Alytų ir nesigaili savo sprendimo.

Gyvendama Londone Laima, visada norėjo grįžti į Lietuvą. O sukūrus šeimą, planus įgyvendino. Šiandien Laima su Kęstu gyvena Alytuje (asmeninio archyvo nuotr.)

 

 

Laima ir Kęstas Čerkauskai nusprendė šeimą kurti Alytuje (asmeninio archyvo nuotr.)

Šiandien mes turime galimybės keliauti ir gyventi visur, kur tik širdis geidžia. Laisvė rinktis yra didelė vertybė, kuria pasinaudoja vis daugiau žmonių. Vieniems namai, ten kur gimė ir užaugo, kitiems, tai visas pasaulis. Svarbiausia, kurkime gyvenimą ten, kur mums gera, bet nepamirškime ir savo šaknų.

Laidą kūrė Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...