Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Klementina Gruzdienė: Alytuje sutinku daug tikrų žmonių

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Pasaulio alytiškių bendruomenės laidoje šįkart svečiuojasi dvi žavios ir įdomios moterys: Indrė Kontrimienė bei Klementina Gruzdienė, kurios pasakoja apie savo ryšį su gimtuoju Alytumi. Kviečiame paklausyti įrašo.

Indrė Kontrimienė (asmeninio archyvo nuotr.)

Pirmoji pašnekovė – Indrė Kontrimienė. Moteris šiuo metu gyvena Kaune ir augina antrąjį sūnų. Pagal profesiją ji – klientų patirties trenerė, kur pagrindinis darbas yra vesti mokymus apie tai, kaip klientams gyvenimą padaryti geresnį. Anot Indrės, šį darbą tu gali daryti tada, kai pats myli save, savim rūpiniesi, esi drąsus ir autentiškas žmogus.

Vos tik užsiminus apie ryšį su Alytumi, pašnekovė juokiasi ir pasakoja: „jeigu teko skaityti knygą „Gone with the wind“ (Vėjo nublokšti) ten buvo tokia herojė Scarlet, kuri visą laiką grįždavo Tarą, tam kad pasiimtų saują žemių ir sakytų čia mano Tara ir aš čia prisipildau savo energijos resursą, su kuriuo drąsiai galiu eiti per gyvenimą, tai Alytus yra mano Tara. Kai man būna sunku, kai man būna liūdna, aš žinau, kad yra vieta, kur galiu grįžti. Pirmiausia tai mano tėvų namai“ – šypsosi Indrė.

Klementina Gruzdienė (asmeninio archyvo nuotr.)

 

 

Dar viena mūsų viešnia – Klementina Gruzdienė. Ji – puikus įrodymas, jog žmogaus požiūriui ir nusiteikimui miestas bei jo dydis įtakos neturi, saviraiškos formų galima rasti visur.

Pašnekovė sako, kad jos pažintis su vyru, tarsi iš indų filmo: „mūsų su vyru pažintį inspiravo tėvai (vienas kito anksčiau nepažinojo), kaip juokaujame, gal vienas kitą patraukėme su alytietišku genu. Prieš 6m. grįžome gyventi į gimtąjį miestą. Vyras prieš tai gyveno Amerikoje, po studijų išvažiavo dirbti, o aš savo šaknis buvau įleidusi Vilniuje. Planavau savo gyvenimą nugyventi būtent ten.“

Liudas Ramanauskas ir Klementina Gruzdienė

Klementina sako, jog dėl sprendimo grįžti gyventi į Alytų visai nesigaili, priešingai, labai džiaugiasi. „Auga vaikai, atsiranda naujos spalvos, nauji etapai, o Alytus tam „skleistis“ labai tinkamas miestas“.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Gintarė Andreikevičiūtė

Kitos naujienos

(BNS). Infrastruktūros statybos bei remonto grupė „Fegda grupė“ užbaigė tokio pat verslo bendrovės „Alkes...

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...