Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Ramūnas Čiuplys ir Sandra Avižienytė apie ryšį su gimtine bei Pasauliu

 

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Šiandien laidoje kalbėsimės su Ramūnu Čiupliu, žmogumi išmaišiusiu pusė pasaulio, daugiau nei 12 metų dirbusiu Londone ir pagaliau supratusiu, kad jo namai yra Alytuje. Taip pat su Čikagoje gyvenančia alytiške, poete Sandra Avižienyte. Pasiklausykite pokalbio.

 

„Aš esu aplankęs apie 70 pasaulio šalių, 15 procentų pasaulio žemėlapio. Visi žemynai jau yra aplankyti. O iš Londono grįžti į Lietuvą nusprendžiau, kai grįžau švęsti Velykų į Alytų. Tai buvo vienas iš pirmų kartų per 13 metų, kai aš grįžau į Lietuvą per šventes, nes šventinis laikotarpis kirpėjams labai intensyvus. Su seneliu pavalgius pietus, kitą dieną jį ištiko insultas. Spėjau atvykti į ligoninę ir dar palaikyti jį už rankos. Po laidotuvių manyje įvyko perversmas, atėjo suvokimas, kad aš kažką prarandu iš artimų žmonių. Visada turėjau baimę prarasti artimus žmones kai esu toli,“ – pasakoja Ramūnas apie priežastis, kodėl jis nusprendė grįžti į Lietuvą.

Ramūnas Čiuplys – žmogus išmaišęs pusė pasaulio ir pagaliau supratės kad jo namai yra Alytuje

„Nenorėjau Londone imti kreditų. Pagalvojau jeigu pasiimsiu kreditus savo salonui, aš negalėsiu keliauti, džiaugtis gyvenimu, nes man reikės prižiūrėti nekilnojamą turtą.  Taip pat čia nebuvo mano šeimos, turėjau tik keletą draugų, tiksliau vieną labai gerą. Nusprendžiau, kad yra geriau grįžti pas tėvus, kurie turi gražius namus Miklusėnuose. Jie 20 metų gyveno vieni, mes vieni kitų pasiilgome ir aš grįžau. Tačiau dar sugrįžęs į Lietuvą svarsčiau, buvau tarp Vilniaus ir Alytaus. Deja, man Vilnius neatrodė toks patrauklus, vakarais po darbo aš vėl pradėjau galvoti apie Londoną. O grįžus į Alytų supratau kad galiu sukurti savo verslą ir būti pats sau bosas. Palaipsniui pradėjo rinktis klientai, pajutau, kad reikalingas stilistas ir kaime,“ – džiaugiasi plaukų stilistas Ramūnas Čiuplys.

Čikagoje gyvenanti alytiškė Sandra Avižienytė kasmet grįžta į savo gimtinę ir čia pristato savo poezijos knygas

Kita laidos pašnekovė Čikagoje gyvenanti alytiškė Sandra Avižienytė, kuri kasmet grįžta į savo gimtinę ir čia pristato savo poezijos knygas. Šį kartą sugrįžusi ji pristatė poezijos knygą “3 dienos, 4 naktys”.  „Aš savęs nepavadinčiau išeive ar Amerikos lietuve, nes atstumas ir laikas man nėra svarbu. Aš palaikau ryšius su žmonėmis, kurie gyvena Australijoj, Airijoje, Anglijoje, Lietuvoje. Juk svarbiausia yra ryšys ir bendravimas, žinojimas kas vyksta. Visada žinai, kuo kvėpuoja ir kaip gyvena artimieji“, – sako Sandra, kuriai bendravimas yra svarbiau už atstumą.

Kaip sako Sandra Avižienytė: „Vienintelis dalykas, kurį mes turime yra laikas!“.

 

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...