Klausyti gyvai

19:00 - 20:00

10 geriausių

„Pasaulio Lietuva“ vėl Dzūkijoje! Jaunimas iš 16 pasaulio šalių

Dzūkijoje startavo 4-oji pasaulio lietuvių jaunimo stovykla „Pasaulio Lietuva“. FM99 kalbino stovyklos organizatorę, Alytaus ambasadorę Alviją Černiauskaitę. Stovyklas startas buvo puikus, džiaugiasi Alvija, o veiksmo netruks ištisas dvi savaites.

„Puikiai startavom. Startavom penktadienį, puikus oras, kaip visada pradėjom atidarymu su Alytaus folkloro ansambliu „Žvangucis”, kuris jau vaikams pažįstamas bei puikiai dainuoja ir suka ratelius su vaikais, tada komunikacijos ir lyderystės užsiėmimai, aišku gavome ir šiek tiek lietaus, tačiau vakaro prie laužo ir maudynių vakare jis nesutrukdo”, – pasakojo pašnekovė.

Pasak stovyklos organizatorės, stovykla kiekvienais metais nuo jos pradžios auga ir plečiasi.

„Kiekvienais metais norinčių vis daugiau, šiemet netgi turėjome įvesti naują taisyklę, kad negali dalyvauti jau prieš tai buvę dalyviai ir sulaukėme naujų, šiek tiek jaunesnių stovyklotaujų. Tačiau šiemet turime labai „smagių” šalių: Venesualą, Argentiną, Australiją, na, ir, kaip visada, turime Suomiją, Švediją, Airiją, Jungtinę Karalystę, JAV, Norvegiją, Vokietiją, Lenkiją, Ispaniją, Italiją“, – kalbėjo A.Černiauskaitė. Pašnekovė sakė, kad stovykloje šiuo metu yra stovyklotaujų maksimumas, kiek galima priimti – 50 vaikų iš 16 skirtingų šalių.

Stovyklos organizatorė sakė, kad pagrindinis stovyklos tikslas yra vaikus išmokyti mylėti savo lietuvybę bei Lietuvą.

„Mūsų tikslas ir yra, kad pabuvę stovykloje, vaikai pajustų tą lietuvybės dvasią, pamiltų Lietuvą ir, aišku, kad pramoktų su bendraamžiais susikalbėti lietuviškai bent pagrindus, o po to, sugrižę į savo šalis testų lietuvių kalbos mokslus savo šalyse“, – kalbėjo A.Černiauskaitė.

Daugiau apie pasaulio lietuvių jaunimo stovyklą „Pasaulio Lietuva“ klausykite pokalbyje su stovyklos organizatore Alvija Černiauskaite.

Kitos naujienos

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...

Pop roko grupė „b4 u ask“ klausytojams pristato dar vieną kūrinį ir vaizdo klipo. Šią vasarą pirm...

Griovimas – tai bet kurio pastato ar statinio ar bet kurios jų dalies išardymas, sunaikinimas, ar...

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio čempionate ...