Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Pasaulio lietuviai: atėjo laikas mums atiduoti savo duoklę Lietuvai

Gruodžio 22 d. užsienio lietuviai iš 15 šalių lankėsi Vilniuje, kur likus vos kelioms dienoms iki Kalėdų susitiko su Ministru Pirmininku, Krašto apsaugos, Teisingumo, Užsienio reikalų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministrais.Susitikimų su Vyriausybės atstovais metu aptarti internetinio balsavimo, informacinio saugumo, dvigubos pilietybės, regionų stiprinimo, re-emigracijos ir kiti, užsienyje gyvenantiems lietuviams aktualūs klausimai.

susitikimas_02Šių susitikimų iniciatorė – Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga – siekia, kad būtų vystomas aktyvesnis dialogas tarp Lietuvos valstybinių institucijų ir užsienyje gyvenančių lietuvių, stiprinamas tarpusavio bendradarbiavimas, aktyvesnis užsienio lietuvių įsitraukimas į Lietuvos ekonominį, politinį, socialinį ir kultūrinį gyvenimą.„Šiandien esant įtemptai geopolitinei situacijai privalome būti kaip niekad vieningi, dirbti išvien ir ginti Lietuvos interesus, kad ir kur begyventume. Atėjo laikas po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams duoti Lietuvai tai, ką gali – užsienyje įgytus kontaktus, žinias ir patirtį“, – pabrėžė PLJS atstovybės Lietuvoje vadovė Ieva Davydenko.
Vilniuje vieši per 30 užsienio lietuvių jaunimo sąjungų ir bendruomenių atstovų iš Jungtinės Karalystės, Danijos, Suomijos, Norvegijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Austrijos, Nyderlandų, Ispanijos, Turkijos, Egipto ir Vietnamo.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...