Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Pasikeitęs geriamojo vandens skonis Alytuje kelia nerimą gyventojams, kas nutiko?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Pastarosiomis dienomis UAB “Dzūkijos vandenys” susilaukia skundų iš gyventojų, kad vandens kvapas ir skonis yra pakitęs. Tokių atvejų Lietuvoje daug, ypač šiuo metu, kai temperatūra yra pakilusi ir daug liūčių, sako “Dzūkijos Vandenys” gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius. Anot jo, taip pat didelis, ne vienas miestas skundžiasi, kad pablogėjo geriamo vandens savybės.

Vandens kokybęi įtaką daro ir aukšta oro temperatūra

“Paprastai geriamas vanduo yra tiekiamas 8 laipsnių temperatūros, jame nesidaugina mikroorganizmai, nei bakterijos. Esant karštom oro sąlygom vanduo vamzdžiuose sušyla ir iš krano bėga ne šaltas vanduo, bet šiltas, kol jis yra nuleidžiamas. Tas šiltas vanduo yra puiki terpė daugintis bakterijoms. Mes atliekame monitoringo programą, tikriname pačius nepatogiausius taškus Alytaus mieste, tikrindami pastebėjome, kad kai kuriose vietose atsiranda nebūdingos geriamam vandeniui bakterijų kolonijų skaičius. Šios bakterijos nėra žalingos žmogaus organizmui, bet jos dauginasi ir siekdami užkirsti kelią tam, mes dezinfekuojame vandenį, bet tada atsiranda keistas vandens skonis.” – aiškina L. Mackevičius.

Anot “Dzūkijos vandenų” atstovo, toks vanduo atitinka higienos normas ir jį gerti galima, nors nėra įprasta, nes žmonės yra pripratę prie itin švaraus vandens. Pasak specialisto, vanduo į savo įprastą būklę turėtų grįžti per savaitę ar pusantros.

Kitos naujienos

Alytaus mieste, daugiabučių namų teritorijose, pastatyti specialūs stovai su didmaišiais žaliosioms...

Paskutinį pavasario savaitgalį Alytuje ir Druskininkuose gaus damų vairuojamų automobilių va...

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...