Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Pasikeitus taisyklėms užsikimšo COVID19 testavimo punktas Alytuje – eilė savaitei

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Praplėtus privalomai testuotis turinčiųjų sąrašą išaugo eilės Alytaus testavimo punkte ir šiek tiek auga skiepijimo tempai.  Beje, Alytaus miestas tarp didžiųjų miestų pagal skiepijimą yra pirmas šalyje, sako Alytaus m. savivaldybės gydytojas Povilas Jagelavičius, pasiskiepiję 53,5% alytiškių.

Testavimo punktas Alytuje

Praplėtus testuotis turinčių specialybių sąrašą išaugo eilės testavimo punkte.

„Tie asmenys turės dabar atlikti greituosius antigeno testus arba pirmiau atlikti greitąjį serologinį testą, jei jis bus neigiamas, toliau turės testuotis kas 7 arba 10 dienų greitaisiais antigenų testais”, – aiškina P. Jagelavičius.

Povilas Jagelavičius

Jau šįryt Alytaus mobiliajame patikros punkte registracija išaugo tiek, kad vietos rezervuotos iki pat penktadienio, dėl to kiek prailgintas punkto darbo laikas, jis dabar dirbs nuo 8 iki 13 valandos.

“Šiandien ryte radome galimybes praplėsti testavimo apimtis ir žmonės jau gali registruotis trečiadieniui greitajam antigenų testui atlikti”, – aiškina P.Jagelavičius. 

Siekiant suvaldyti delta (indiškosios) atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas privalomu tampa nepersirgusiems ir nepaskiepytiems krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros sričių, maitinimo įstaigų darbuotojams, kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams, bei žmonėms, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais. Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų, kol kas tai bus atliekama valstybės lėšomis.

Apie COVID situaciją ir Alytuje apgyvendintų migrantų sveikatos reikalus pasakoja P.Jagelavičius, klausykite plačiau.

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...