Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Pasitikrinkite žinias Nacionaliniame ekonomikos egzamine!

 

Lietuvoje jau antrą kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas. Šiemet visi, kurie nori pasitikrinti savo ekonomikos žinias, tai galės padaryti kovo 27 dieną, trečiadienį, pasaulinės vaikų finansinio švietimo savaitės metu. Plačiau apie tai kalbėjome su Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadove Marija Vyšniauskaite.

„Egzamine kviečiame dalyvauti visus: nuo moksleivio iki studento bei dirbančio žmogaus ir visai nesvarbu jei žmogus dirba su ekonomika nesusijusį darbą. Norime parodyti, kad ekonomika labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Ne tik buhalterių, ne tik tų, kurie dirba su skaičiais, ne tik verslininkų, nes ekonominius sprendimus priimame kiekvieną dieną.“ – pasakojo pašnekovė.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė (LLRI nuotr.)

Kaip ir pernai, dalyviai varžysis trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausio moksleivio, studento ir piliečio. Kiekvienos kategorijos laimėtojų laukia piniginiai prizai, vadovėlių komplektai ir kitos dovanos. Egzamino klausimai apima svarbiausius ekonomikos dėsnius, asmeninius finansus, verslumą, ekonominę politiką, tarptautines rinkas. Klausimai skatina mąstyti, o ne prisiminti faktus ar apibrėžimus.

Šiemet egzaminą laikyti bus patogiau – tai padaryti bus galima laikyti kovo 27 d. bet kuriuo dienos metu – nuo 10 iki 19 valandos. Jis laikomas internetu – specialioje interneto svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt. Egzaminą organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Pagrindinis projekto partneris – Lietuvos radijas ir televizija.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...