Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Pažintis su Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos kandidatais: D. Martikonytė ir „Svajonė“, V. Petrusevičienė, R. Remeikienė

Alytuje kasmet per miesto gimtadienį pagerbiamos iškiliausios asmenybės.  Radijo stotis FM99 kviečia susipažinti ir pažinti  „Kultūros premijos“ kandidatus.  Kultūros premijos laureatai bus paskelbti birželio 16 dieną  iškilmingo atidarymo metu.

Susipažinkite su Kultūros premijos kandidatais (bus tęsinys):

 

Daiva Martikonytė ir „Svajonė“ – už ilgametį kūrybinį darbą Lietuvos kultūrai, muzikai, ypač jaunimui diegiant meilę muzikos pasauliui, skleidžiant Lietuvos kultūros, muzikos vardą užsienyje, 15 metų vadovaujant unikaliam Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoniniam orkestrui „Svajonė“ .

„Kasdienybė neduoda ramiai gyventi. Visa tai, ką darau, darau žinodama vardan ko – vardan jaunimo, vardan muzikos, vardan gražios šiandienos ir vardan gražaus rytojaus. Juk nėra mūsų gyvenimas nebaigtinis ir tos vertybės, kurios yra šiandien ir bus rytoj yra pačios svarbiausios.  Noriu nuolat turėti aplink save muzikuojančius vaikus. O iššūkių netrūksta, kiekviena diena yra  tokia, kai turi priimti sprendimus. Sprendžiant problemą gali improvizuoti, o tuomet gaunasi labai netikėti ir geri rezultatai. Kalbu apie orkestrą. Aš esu kaip ta išskleista burė, kur vėjas pučia, ten mane ir neša. Ko gero reikia pasitikėti likimu. Jei mane atpūtė į šį užutekį – Alytų, vadinasi  taip ir gerai, čia ta vieta ir yra. Su gyvenimu ateina išmintis ir tuomet džiaugiesi tuo, ką turi“.

Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos kandidatė Daiva Martikonytė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

 

 

Vilmantei Petrusevičienei – už kruopštų ilgametį muziejininkystės darbą A. Matučio memorialiniame muziejuje, taip pat už nuoseklų poeto A. Matučio atminimo įamžinimą bei jo kūrybinio palikimo sklaidą, už ikonografinės medžiagos apie Alytaus miesto sodą rinkimą bei viešinimą, už svarų prisidėjimą prie Alytaus miesto kultūrinio gyvenimo istorijos dokumentavimo ir populiarinimo, edukacinių užsiėmimų rengimą, mokslinių pranešimų skaitymą ir publikacijų rašymą.

„Aš tiesiog dirbu savo darbą.  Rūpinuosi ne tik vaikų poeto Anzelmo Matučio palikimu. Daug dirbau prie Miesto sodo istorijos. Man įdomiausias mokslinis tiriamasis darbas. Čia labai panašu į detektyvą.  mes muziejininkai turime ne tik siaurą sritį. Gauni temą ir tada surandi naujų faktų, naujų dokumentų ir tada susidėlioja istorijos…  Ir labai įdomu, kad sužinau daug apie žmones, gyvenusius mieste, kad tai yra šviesuliai,  neeiliniai žmonės, kad mums apie juos reikia daugiau žinoti, kad jie mus motyvuoti“.

 Vilmantės siekiamybė – su meile. Gyventi su meile, dirbti su meile…

 

Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos kandidatė Vilmantė Petrusevičienė . Nuotr. iš asmeninio archyvo.

 

 

Raimonda Remeikienė už vadovavimą vokalinei studijai „Boružėlė“, dalyvavimą daugelyje respublikinių ir tarptautinių festivalių bei tapimą jų laureatais, autorinių kompaktinių diskų išleidimą, už mokytojos ekspertės darbą, daugelio dainų autorystę, knygos parašymą, festivalio „Dzūkijos žvaigždutės“ organizavimą, dalyvavimą labdaros koncertuose ir šventėse, atstovavimą ir pirmininkavimą komisijose.

„Aš daug stengiuosi dėl vaikų, labai myliu juos. Su jais augu, tobulėju. Jie kaip mano šeima. Džiaugiuosi, kad baigę dainavimą mokiniai taip pat užsuka. Smagu,  kad  festivalis „Dzūkijos žvaigždutė“ yra žinomas ir kad į jį patekti nori kolektyvai iš didelių miestų“. Labai džiaugiuosi savo darbu Alytaus Jaunimo centre, taip pat labai džiaugiuosi kitu darbu – muzikuoju bažnyčioje. Abu šie darbai man labai prie dūšios. Dar turiu daug idėjų, yra dar daug nepadarytų darbų“.

Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos kandidatė Raimonda Remeikienė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

 

 

 

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...