Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Penktadienį Alytaus Žaliojoje gatvėje bus sodinamos naujos sakuros. „Marisos“ įmonių grupė jau dešimt metų sodina sakuras mieste. Šiuo metu jų yra virš 110 Žaliojoje gatvėje.

Apie sakurų sodinimą pasakoja Japoniškos kultūros puoselėtojas Kęstutis Ptakauskas.
„Penktadienį į Alytų atvyksta ir naujasis Japonijos ambasadorius, kuris taip pat pasodins savo sakurą, kurią dovanoja „Marisa“. Tai jau šeštas ambasadorius, kuris sodina savo medelį Alytuje. Savo sakurą mieste yra pasodinęs ir Lietuvos prezidentas Gintanas Nausėda,“ – sako K. Ptakauskas.



Sakuros kilusios iš Rytų Azijos (Kinijos, Korėjos, Japonijos). Dabar jos auginamos daugelyje pasaulio šalių kaip dekoratyviniai medžiai. Japonijoje sakuros turi ypatingą kultūrinę reikšmę. Jų žydėjimas yra labai laukiamas ir švenčiamas reiškinys. Sakurų žiedai simbolizuoja grožio trapumą, gyvenimo laikinumą ir atgimimą. Japonija aktyviai platina sakuras kaip draugystės tarp šalių simbolį.
Sakuros gali būti auginamos ir Lietuvoje, tačiau joms reikia saulėtos, nuo vėjų apsaugotos vietos ir derlingos dirvos.