Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Per metus triskart daugiau neblaivių vairuotojų ir nuolatinės problemos (Ne)Vilties gatvėje. FM99 pokalbis su Alytaus policijos komisariato vadovu

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą ir klausykite Jums patogiu metu!

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|

Jau praėjo beveik metai nuo pasaulinės pandemijos pradžios, šis laikotarpis visiems buvo kupinas iššūkių ir pasikeitimų, ne išimtis ir policija. Alytaus apskrities policijos komisariato viršininkas A.Jurgelevičius teigia, kad kriminogeninė situacija Alytuje ir Pietų Lietuvoje pasikeitė. ,,Kriminogeninė situacija, ji yra pasikeitusi ir nusikalstamų veikų užregistruota mažiau beveik dešimčia procentų, palyginus su 2019 metais”, – sakė A.Jurgelevičius.

Tačiau, nors nusikalstamos veikos ir sumažėjo, iškilo kita problema – smurtas artimoje aplinkoje. A.Jurgelevičius sakė, kad ši problema tapo dar opesnė. 

,,Dėl smurto artimoje aplinkoje, 2019 metais buvo pradėti 704 ikiteisminiai tyrimai, tai 2020 metais buvo pradėti 754 tyrimai”, – sakė Alytaus apskrities policijos komisariato viršininkas. A.Jurgelevičiaus teigimu, toks pokytis galėjo įvykti dėl sudėtingos dabartinės situacijos ir alkoholio vartojimo. 

Pokalbis su Alvydu Jurgelevičiumi

Atsirado naujų pareigų

Policijos pajėgoms šie metai sudėtingesni ne tik dėl padidėjusio smurto, bet ir dėl atsiradusių naujų pareigų. A. Jurgelevičius sakė, kad naujų pareigų, tokių kaip saviizoliacijos ir karantino taisyklių laikymosi užtikrinimas, sienų uždarymas ir sunkiojo transporto nukreipimas privertė dirbti bendrai ir skirstytis darbus. 

,,Labai padėjo ir kitos tarnybos, savanoriai, šauliai, visi dirbo viena kryptim”, – pasakojo A.Jurgelevičius. 

Šiuo metu policijos pareigos gali dirbti pilnu pajėgumu, nes nei vienas policininkas apskrityje šiuo metu neserga koronavirusu. Didžiausias sergančiųjų apskrities pareigūnų skaičius vienu metu buvo 14, tačiau visi padaliniai galėjo pilnai atlikti savo funkcijas. A.Jurgelevičius sakė, kad policijos pajėgos su COVID-19 susitvarkė gerai. 

,,Židinių, [viruso] plitimo nebuvo ir viskas buvo organizuota pragmatiškai, buvo organizuotos rezervinės grupės (…) darbas buvo apgalvotas”, – teigė viršininkas. Taip pat viršininkas sakė, kad pandemijos metu visuomenės požiūris į policijos pareigūnus pasikeitė, žmonės tapo labiau empatiški. 

,, Buvo labai daug geranoriškai nusiteikusių žmonių, kurie siūlė įvairią pagalbą”, – sakė A.Jurgelevičius.

Karantino laikotarpis paveikė ir eismo saugumo situaciją

,,Eismo įvykių skaičius apskrityje išaugo nežymiai, iki maždaug 6 procentų. Žuvusiųjų 2019 metais buvo 7, 2020 metais – 11, sužeistųjų užpraeitais metais turėjome 190, o 2020 metais – 199”, – sakė A.Jurgelevičius.

Viršininkas taip pat pažymėjo, kad išaugo eismo įvykių, kuriuos sukėlė neblaivūs eismo dalyviai, skaičius – dėl neblaivaus vairavimo ikiteisminių tyrimų pradėta beveik 3 kartais daugiau, nei užpraeitais metais. 

Svarbiausi praėjusių metų tyrimai

Vienu svarbiausių ir sunkiausių praeitų metų tyrimu A.Jurgelevičius įvardino padangų perdirbimo įmonės ,,Ekologistika” gaisrą, kurio tyrimas užtruko 10 mėnesių.

Antrasis svarbus tyrimas buvo Lazdijuose sudeginto žmogaus byla, tačiau šis tyrimas buvo trumpesnis, nes jau antrą tyrimo dieną visi įtariamieji buvo sulaikyti. A.Jurgelevičius sakė, kad tokius nusikaltimus išnarplioti padeda pastaraisiai metais pagreičio įgauti pradedantis bendradarbiavimas tarp policijos komisariatų. 

,,Bendradarbiavimo modelis tapo intensyvesnis, tiek su generaline prokuratūrą, tiek su Europolu, Eurojust, kaip ir buvo paskutinis atvejis dėl apgaulingo savivaldybės lėšų išviliojimo”, – pasakojo A.Jurgelevičius.

(Ne)Vilties gatvė – karščiausias Alytaus taškas

Apskrityje yra ir karštųjų nusikaltimų taškų, iš kurių gaunama daugiausiai pranešimų apie įvairius pažeidimus ir nusikalstamas veikas. Šioms vietoms skiriamas nuolatinis dėmesys, kasdien ten vyksta policijos pareigūnai. Mieste šių karštųjų taškų taip pat yra, A.Jurgelevičiaus teigimu didžiausia problema yra bendrabučiai. 

,,Viena iš priežasčių yra socialinė atskirtis, kadangi ten [bendrabučiuose] žmonės gyvena labai kukliai. Ta žmonių dalis ir vartoja daugiausiai alkoholio, dėl to kyla agresija ir šeimoje, ir tarp kaimynų, čia ir turime didžiausius rizikos taškus”, – sakė A.Jurgelevičius. Šie taškai yra aplink Vilties gatvę, komisariato viršininkas sakė, kad šią gatvę policijos pareigūnai vadina ,,Nevilties gatve”. 

Šiuo sunkiu karantino laikotarpiu būtinas bendradarbiavimas. A.Jurgelevičius pasakojo, kad bendradarbiauti su apskrities savivaldybėmis ir kitomis tarnybomis sekasi gerai. ,,Bendradarbiaujame labai aktyviai, su visų savivaldybių vadovais surandame bendrus sprendimus. Įsijungia ir kitos tarnybos tiek krizių centrai, tiek vaikų teisės ir psichologai, su visais bendradarbiavimas yra aukštame lygyje”, – teigė Alytaus apskrities policijos komisariato viršininkas.

Alytuje trūksta dešimtadalio policininkų

Generalinis komisaras R.Požėla šią savaitę pareiškė, kad policijos pajėgoms trūksta 1.4 tūkst. darbuotojų, Alytaus komisariate žmonių taip pat trūksta.

,,Alytaus komisariate yra nekomplektas, bet jei imant respublikos mastu, tai Alytuje yra mažiausias nekomplektas, kuris yra 9.12%, tie padaliniai, kurie užsiima sunkiausių nusikalstamų veikų tyrimų yra praktiškai užkomplektuoti pilnai, didžiausias trūkumas yra reagavimo padaliniuose, t.y. patrulinėse tarnybose”, – sakė A.Jurgelevičius. 

Nacionaliniu mastu Alytaus apskritis yra pati saugiausia Lietuvoje, tai patvirtino ir A.Jurgelevičius. 

Šis straipsnis yra dalis multimedijų projekto „Pandeminis Alytus – kaip išgyvename ir kas toliau?“. Spauskite skaityti daugiau.

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...