Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Pietų regione nauja tendencija darbo rinkoje – sunku įsidarbinti virš 50-ties. Tam numatytos specialios priemonės

OLYMPUS DIGITAL CAMERA2015 m. sausio 1 d. Alytaus teritorinėje darbo biržoje registruoti 12422 bedarbiai, 5651 (45,5 proc.) moterys, 6771 (54,5 proc.) vyrai.

Alytaus apskrityje bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų 2015 m. sausio 1 d. – 13,7 proc.

Per 2014 m. gruodžio mėnesį į darbo rinką padėta sugrįžti apie 1,1 tūkst. Alytaus regiono gyventojų.

 

Alytaus teritorinės darbo biržos direktorius Regimantas Mačiulis sako, kad praėjusiu laikotarpiu pagal įdarbinimo galimybes išsiskyrė kai kurie sektoriai:

„Praeitais metais gana ženkliai didėjo įsidarbinimo galimybės tam tikruose sektoriuose, pvz.: siuvimo, baldų gamybos, transporto, paslaugų sektoriuose. Taip pat sudaroma vis daugiau nuolatinio darbo sutarčių“.

Nors jaunimo nedarbo problema yra aktuali ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Europoje, pašnekovo nuomone, mūsų regione pernai išryškėjo dar viena tendencija – sumažėjo galimybės įsidarbinti vyresniems asmenims:

„Praeitais metais sumažėjo vyresnio amžiaus žmonių galimybė intergruotis į darbo rinką. Todėl šiais metais sudarysim galimybes ne tik jauniem žmonėms mokytis paklausių darbo rinkoj profesijų, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Šiais metais startavo projektas „Įgyk paklausią darbo rinkoj profesiją“, kuris orientuotas į 55 metų ir vyresnio amžiaus žmones“.

R. Mačiulis sako, kad darbo birža rengia įvairias programas ir yra skiriamos milžiniškos sumos spręsti nedarbo problemą:

„Šiais metais įgyvendinsim 6 projektus, tiek darbdaviai, tiek ieškantys darbo galės pasinaudoti parama“, – anot pašnekovo, planuojama, kad tam šiemet bus panaudota apie 13,5 mln. lt.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...