Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Pirmas puslapis“ – 50 alytiškių šeimų sodins medžius Likiškių parke

Radijo stoties FM99 eteryje laida „Pirmas puslapis“ apie tai, kokios aktualiausios naujienos šiandien pirmuosiuose naujienų portalų ir laikraščių puslapiuose.

ALYTAUS NAUJIENOS. Jeigu Alytaus miestui projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“ atstovavusį Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos abiturientą Edvardą Vabuolą pavadintume ateities lyderiu, ko gero, pro šalį neprašautume. Aktyvus, visur dalyvaujantis, iš gyvenimo godžiai patirtį besemiantis alytiškis turi ne tik stiprių užmojų savo ateičiai, bet ir tvirtą požiūrį į šiandienes politines aktualijas bei problemas. Dvylikta klasė – tai metas, kai neišvengiamai reikia planuoti savo ateitį. Edvardas – taip pat ne išimtis. Jau kitąmet jo lauks studijos, tik šių jis norėtų užsienyje, Italijoje, kur rinktųsi ekonomikos, tarptautinių santykių arba politikos sritis. Paklaustas, kodėl būtent tokie pasirinkimai, galbūt jie susiję su šeimos nariais ar autoritetais, alytiškis patikino, kad nei viena, nei kita: Šias sritis norėčiau studijuoti, nes man norėtųsi prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo. O užsienis todėl, kad noriu į savo šalį parvežti gerosios praktikos, be to, pagerinti užsienio kalbos įgūdžius, tai teikia daugiau perspektyvų ateityje.“Vaikinas neatmeta galimybės grįžti gyventi į savo gimtąjį miestą, tačiau tik tuo atveju, jeigu nesusiklostys jo užmojai turėti darbą, leidžiantį veikti nacionaliniu lygmeniu.

FM99. Likiškių parke bus pasodinta 100 medžių Lietuvos šimtmečiui paminėti, todėl ieškoma alytiškių šeimų, kurios padėtų pasodinti šiuos medžius Likiškių parke! Alytaus miesto savivaldybės lėšomis rugsėjo 15 dieną, 17 valandą, planuojama pasodinti 100 medžių: ąžuolų, skroblų ir bukų. Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Modesta Tarasauskienė, šiuo metu jau virš 50 šeimų, kurių šaknys Alytuje siekia 100 ir daugiau metų. Jos ketina atvykti pasodinti savo medžių naujai kuriamame parke.

Likiškių parke bus pasodinta 100 medžių Lietuvos šimtmečiui paminėt

LIETUVOS ŽINIOS. Aplinkos ministerija netrukus paskelbs naują kvietimą dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje, tačiau planuojama keisti keliamus reikalavimus paramai gauti, – rašo „Lietuvos žinios“. Seimo Energetikos komisija inicijuoja įstatymo pataisą, kad valstybė finansiškai remtų ir tuos investicinius projektus, kuriais būtų pertvarkytos tik senų daugiabučių šildymo sistemos, neišgražinant namo sienų, taip pat gali būti iškelti nauji reikalavimai šilumos taupymui. Pasak komisijos pirmininko Virgilijaus Poderio, didžiulės investicijos į kompleksinį daugiabučio namo atnaujinimą atsiperka per 25 metus, o įdėtos lėšos vien į inžinerines sistemas – per 5-7 metus.. Kazimieras Šliužas – „Šilumos taupymo uždaviniai keis renovavimo procesą“.

KAUNO DIENA. Lietuvoje dislokuoti NATO kariai, prieš palikdami šalį, turi tradiciją padaryti gerų darbų – vakar ryte jie rikiavosi prie Kauno klinikų durų kilniai misijai – neatlygintinai duoti kraujo. Paaukoti kraujo į Kauno klinikų Kraujo centrą atvyko Belgijos, Vokietijos, Norvegijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų kariai, šiuo metu dislokuoti Lietuvoje. Priimančiosios šalies paramos grupės seržantės Otilijos Vitkevičienės teigimu, kai baigiasi karių misija šalyje, jie būna tarpusavyje labai susidraugavę ir nori ką nors gero padaryti Lietuvai – nuo labdaros iki bendravimo su vietos mokiniais ar ligoniais.

 

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....