Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

„Pirmas puslapis“ – po teroro išpuolių Briuselyje mažiausiai 34 žuvusieji ir daugiau kaip 196 sužeistieji

Antradieniais „FM99“ eteryje klausykite „Pirmo puslapio“. Laidos metu Liudas Ramanauskas ir Emilis Lingė kalba apie pačias aktualiausias dienos naujienas, įvykius šalyje ir pasaulyje. „Pirmame puslapyje“ – spaudos apžvalga, analitika, specialistų ir straipsnių autorių komentarai.

„FM99“ rašo: Lietuvos užsienio reikalų ministerija antradienį sprogdinimus Briuselyje pavadino „brutaliu teroro aktu“ prieš žmogiškąsias vertybes, ir išsakė pasiryžimą padėti kovojant su terorizmu. Lietuvos ambasada Belgijoje šiuo metu neturi duomenų, kad per išpuolius Briuselyje būtų nukentėję Lietuvos piliečiai. Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Belgijoje esantiems Lietuvos piliečiams išlikti budriems ir atidžiai sekti Belgijos institucijų rekomendacijas. Apie šio ryto įvykius Belgijos sostinėje pasakojo Europos Parlamento darbuotoja, lietuvė Ieva Paulauskienė. Tuo tarpu, šiandien po teroro aktų Briuselyje Prancūzija mobilizavo 1600 policininkų ir žandarų saugumui užtikrinti. Tai antradienį pareiškė šalies vidaus reikalų ministras Bernaras Kazenevas. Bendras aukų skaičius dabar yra toks: mažiausiai 34 žuvusieji ir daugiau kaip 196 sužeistieji. Visuomeninio transporto eismas Briuselyje nutrauktas. Belgijoje paskelbtas maksimalaus – ketvirtojo lygio – pavojus. Tuo tarpu, kitas lietuvis, Algirdas Raudonius, gyvenantis Briugėje, nutolusioje nuo Briuselio 100 kilometrų atstumu „FM99“ pasakojo, kad nerimas jaučiamas ne tik sostinėje. Jo duomenimis, vėliau Briugės policija informavo, kad galimai rasta bomba prie Briugės kalėjimo, kuriame šiuo metu yra patalpinti Paryžiaus atakų organizatoriai.

sprogimas-briuselio-metro-stotyje
Po teroro išpuolių Briuselyje mažiausiai 34 žuvusieji ir daugiau kaip 196 sužeistieji „Twitter“ nuotr.

„Kauno diena“: Prieš teismą stojo prekyba žmonėmis kaltinama kaunietė Ramunė Mačiulienė. Jos vyras Julius Mačiulis už tai, kad tiekė merginas Vokietijos viešnamiams ir jas kankino, jau nuteistas, tačiau pasislėpė. Kai buvo teisiamas vyras, slapstėsi Ramunė Mačiulienė. Kauno apygardos teismas, prieš kurį vakar stojo 33-ejų Ramunė Mačiulienė, prieš pustrečių metų nuteisė jos vyrą šešerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausme. Nukentėjusiomis pripažintos dvi kaunietės, išgyvenusios košmariškus 31-ų Juliaus Mačiulio kankinimus, prašė priteisti iš jo po pusę mln. litų moralinio atlygio.

Papirkimu kaltinamo Alytuje dirbancio advokato Kazio Dainoto Balzario baudziamoji byla perduota teismuiFM99
Rusijos teismui pripažinus Ukrainos pilotę Nadiją Savčenko kalta dėl dviejų rusų žurnalistų žūties, pasigirdo siūlymų mūsų šaliai nelaukti Europos Sąjungos pozicijos ir savarankiškai paskelbti sankcijas asmenims, prisidėjusiems prie neteisėto ukrainietės pagrobimo ir nuteisimo.

„Lietuvos žinios“: Rusijos teismui pripažinus Ukrainos pilotę Nadiją Savčenko kalta dėl dviejų rusų žurnalistų žūties, pasigirdo siūlymų mūsų šaliai nelaukti Europos Sąjungos pozicijos ir savarankiškai paskelbti sankcijas asmenims, prisidėjusiems prie neteisėto ukrainietės pagrobimo ir nuteisimo. Toks sąrašas jau rengiamas. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priminė, kad iniciatyvą dėl „Savčenko sąrašo“ jis Briuselyje iškėlė jau prieš kelias savaites. „Turime įvertinti asmenis, kurie tiesiogiai susiję su šiuo farsu, jiems turėtų būti taikoma atsakomybė. Deriname šį klausimą su savo partneriais Europos Sąjungoje. Tačiau jeigu tai užsitęs, be abejo, esame pasirengę, tą sakiau ir būdamas Ukrainoje prezidentui Petro Porošenkai, ir ruošiame tą sąrašą patys“,- sakė jis.

„Šiaulių kraštas“: FNTT Šiaulių apygardos valdyba, bendradarbiaudama su Valstybine mokesčių inspekcija, atskleidė už finansinius nusikaltimus jau teisto mažeikiškio suburtą nusikalstamą grupuotę, kuri įtariama organizavusi didelio masto prekybą degalais Lietuvoje, išvengiant mokėti pridėtinės vertės mokestį. Pirminiais skaičiavimais, į biudžetą dėl šios galimai nusikalstamos veikos nesumokėta apie aštuonis milijonus eurų PVM. Tyrimo duomenimis, prieš trejus metus lygtinai teismo iš pataisos įstaigos anksčiau bausmės atlikimo termino paleistas nusikalstamos grupės organizatorius sudėtingą PVM grobstymo schemą įtraukė ne tik savo sūnų, vadovavusį bendrovei, besiverčiančiai didmenine prekyba naftos produktais, transporto paslaugomis, bet ir dar dešimt asmenų. Jie buvo paskirti vadovauti įvairiuose Lietuvos miestuose įsteigtoms bendrovėms, kurios realiai nevykdė jokios veiklos.

„Lietuvos rytas“: Likus pusmečiui iki Seimo rinkimų kilo neramumų valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ gretose – vieni jas bando palikti tyliai, o kiti garsiai mojuodami kumščiais. Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis savaitgalį vykusiame „tvarkiečių“ kongrese taip įsismarkavo, kad pasiūlė išbraukti jį iš kandidatų sąrašų. Anot parlamentaro, valdžioje nuo pat šios kadencijos pradžios esanti partija arba turi nustoti žeminti save, arba trauktis iš koalicijos. Pasigirdo kalbų, kad iš partijos trauktis ketina ir Seimo Audito komiteto vadovė Jolita Vaickienė, esą pasirinkusi Liberalų sąjūdžio draugiją.

Laida „Pirmas puslapis“ parengta pagal naujienų agentūrų ELTA ir BNS bei „FM99“ žinių tarnybos informaciją.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...