Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Pirmas puslapis“ – Vokietijos „Continental“ į gamyklą Kaune investuos 95 mln. eurų

Radijo stoties FM99 eteryje laida „Pirmas puslapis“ apie tai, kokios aktualiausios naujienos šiandien pirmuosiuose naujienų portalų ir laikraščių puslapiuose.

Alytaus miesto savivaldybės tarybai pristatytos Pirmojo Alytaus teritorijoje iš miesto kanalizacijos sklindančių kvapų priežastys ir problemos sprendimo būdai. Pagal paruoštą programą Paslaugos teikėjas UAB „Gabija“ įvykdė Pirmojo Alytaus teritorijoje iš miesto nuotekynės sklindančių kvapų priežasties nustatymo tyrimus ir pateikia surinktų duomenų ir atliktų apklausų analizę. Šių duomenų pagrindu yra paruošti moksliškai pagrįsti šios problemos sprendimo (kvapų panaikinimo) būdų pasiūlymai.

Nustatytos Pirmojo Alytaus teritorijoje iš miesto kanalizacijos sklindančių kvapų priežastys (nautra.lt nuotr.)

Atlikus tyrimo partnerių ir gyventojų apklausą buvo nustatyta, kad didžiausios nepageidaujamų kvapų koncentracijos aplinkoje buvo fiksuotos prie nuotekų tinklų mazgų Ežerėlio ir A. Juozapavičiaus gatvių sankryžoje bei prie Druskininkų ir A. Juozapavičiaus gatvių žiedo („Stateta“ degalinės žiedas) esančio gesinimo šulinio. Taip pat kvapai buvo fiksuoti ir tose A. Juozapavičiaus g. vietose netoli kontrolinių nuotekynės šulinių bei būstuose, kurių nuotekų išvadai neturėjo atbulinio vožtuvo.

„Continental“ ateina į Kauno regioną – statys gamyklą ir investuos 95 mln. Eur. (asociatyi nuotr.)

Verslo žinios: Vokietijos automobilių komponentų pramonės milžinė „Continental“ ateina  į Kauno regioną – statys gamyklą ir investuos 95 mln. Eur. Tai viena didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvos istorijoje.Per ateinančius penkerius metus į naują elektronikos komponentų gamybos padalinį bendrovė planuoja investuoti 95 mln. Eur ir sukurti 1.000 naujų darbo vietų, praneša „Investuok Lietuvoje“. Statybas planuojama pradėti kitų metų viduryje, o gamybą – iki 2019 m. vidurio. Kurioje tiksliai vietoje iškils gamyklą, investuotojas kol kas neatskleidžia.16.000 kv. m dydžio gamybos padalinyje „Continental“ gamins keleivių saugumo bei išmaniosios pagalbos vairuotojui sistemų padalinių vystomą produkciją.

Nuo 2020 metų po Šengeno erdvės valstybes keliaujančių trečiųjų šalių piliečių pasuose neliks sienos kirtimo spaudų (asociatyvi nuotr.)

LIETUVOS ŽINIOS: nuo 2020 metų po Šengeno erdvės valstybes keliaujančių trečiųjų šalių piliečių pasuose neliks sienos kirtimo spaudų. Juos pakeis moderni elektroninė centrinė atvykimo ir išvykimo sistema (AIS). Tai bus tik viena priemonių, užkertančių kelią nepageidaujamiems asmenims patekti į Šengeno erdvę. Lietuva šiuo metu naudojasi nacionaline atvykimo ir išvykimo sistema, ją reikės tik pritaikyti prie kuriamos centrinės AIS.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Arvydo Anušausko teigimu, nors duomenų bazės ir supaprastins pasienio tarnybos pareigūnų darbą, jos neužkirs kelio patekti tiek į Lietuvą, tiek ir į kitas Šengeno erdvės šalis asmenims, kurie nėra pageidautini. „Nusipirkta viza – kaip talonėlis, leidžiantis įlipti į autobusą. Įlipti gali įvairių žmonių. Todėl ir AIS – tik kaip autobuso komposteris“, – sakė jis. Kazys Kazakevičius – „Pasienyje lauks griežtesnė kontrolė“.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...