Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Pirmoji ponia Miroslavo ir Daugų pradinukams palinkėjo tapti Lietuvos kūrėjais

Šis penktadienis Alytaus rajono Miroslavo ir Daugų gimnazijų pradinukams buvo neįprastas. Su jais bendravo Lietuvos Respublikos Prezidento žmonaDiana Nausėdienė, mokiniai dalyvavo Valstybės pažinimo centro edukacijose „Mažieji tyrinėtojai“.

Kaip praneša Prezidento komunikacijos grupė, jau tradicija tapusios Valstybės pažinimo centro edukacijos regionuose, kai šalies vadovas Gitanas Nausėda ir jo komanda dirba su savivaldybių vadovais ir atstovais, dėl pandemijos persikėlė į virtualią erdvę. Šį kartą edukacijose dalyvavo pradinių klasių moksleiviai iš  Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Miroslavo ir Daugų. Moksleiviai ne tik sužinojo daug naujų faktų apie valstybę, jos herbą, teritoriją, bet ir įtvirtino žinias, žaisdami komandinį žaidimą. Pradinukai Pirmosios ponios klausinėjo apie jai labiausiai patinkančias Lietuvos vietas, vaikystės pomėgius ir svajones.

Miroslavo gimnazijos mokiniai domėjosi ir prezidentienės laisvalaikiu

Diana Nausėdienė atsakinėjo į vaikų klausimus, taip pat domėjosi jų kasdienybe prasidėjus karantinui ir linkėjo visada turėti svajonių, siekti jų išsipildymo.

„Nuotolinis mokymas sukelia ne tik rūpesčių, bet ir turi privalumų – mokiniai susipažįsta su naujausiomis informacinėmis technologijomis bei jų valdymu, ugdo savarankiškumą, pasitikėjimą savimi bei sustiprina bendravimo kompetenciją“,– po virtualaus susitikimo su Diana Nausėdiene ir dalyvavimo Valstybės pažinimo centro edukacinėje programoje „Mažieji tyrinėtojai“ sakė Alytaus rajono Miroslavo gimnazijos direktorė Sonata Gražulienė.

Užsiėmime dalyvavo 4-tos klasės mokiniai. Virtualios pamokos metu buvo nagrinėjamos trys temos: Lietuvos teritorija, miestų herbai ir Lietuvos Respublikos Prezidentai. Ruošdamiesi pamokai, mokiniai pasaulio pažinimo pamokose vykdė trumpalaikį projektą „Čia – mano Lietuva“. O žinių sėmėsi iš enciklopedijų, naršė internetinėse svetainėse, diskutavo grupėse. Žinias apie didžiuosius Lietuvos miestus bei kaimynines valstybes įtvirtino virtualioje pamokoje. Be to, įgijo naujų žinių: susipažino su herbų kūrimo taisyklėmis, analizavo jų simbolių reikšmę. Taip pat mokiniai turėjo progą prisiminti Lietuvos vadovus, jų veiklas bei aptarti nuveiktus darbus. Darbas vyko komandose.

Diana Nausėdienė. Prezidento kanceliarijos nuotrauka. Justinas Auškelis

Diana Nausėdienė pasidžiaugė mokinių noru pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą ir palinkėjo tai nepamiršti. Mokiniai aktyviai bendravo su pirmąja ponia, užduodami klausimus, ar ji kada nors galvojo išvykti iš Lietuvos, ką reiškia Lietuvos vėliavos spalvos, ar ji turi mėgstamiausią poilsio vietą Lietuvoje? Nuskambėjo gražus ponios Dianos Nausėdienės palinkėjimas mokiniams tapti Lietuvos valstybės kūrėjais.

Pasak ketvirtokų mokytojos Angelės Narkunienės, mokiniai džiaugiasi įvykusia įdomia pamoka su Valstybės pažinimo centru ir Pirmąja ponia.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...