Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

Pokalbis apie geros mokyklos kūrimą. Mingailė ir Tautvydas Meldaikiai: baimė stabdo progresą

 „Mokyklos Odisėja“ – ateities švietimo projektas, nukreiptas į valstybines mokyklas, pagrįstas demokratinio ugdymo gairėmis ir nesmurtinės komunikacijos metodais. „Mokyklos Odisėjos“ įkūrėjai Mingailė ir Tautvydas Meldaikiai vadina save nuotykių ieškotojais, tikriausiai dėl to stačia galva leidosi ir į švietimo nuotykius. 

M. ir T. Meldaikiai

„Remdamiesi Geros mokyklos koncepcija kaip orientyru, sieksime įtraukti daugiau mokinių bei mokytojų į sprendimų priėmimo bei mokyklos kūrimo procesus. Projekto metu matuosime šių metodų pasisavinimą ir poveikį bendruomenei“, – teigia M. ir T. Meldaikiai.

Nepraleisite įdomių pokalbių prenumeruodami mūsų tinklalaidę  Apple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS

Gyventi į Alytų sugrįžusi jauna šeima drąsiai kalba apie kitokį mokymą ir mokymąsi, laisvę ir galimybę atrasti savo kelią. Pabaigusių edukologijos studijas universitete Mingailės ir Tautvydo žvilgsnis nukrypo į Geros mokyklos koncepciją ir būtent tokios mokyklos kūrimą.

„Viskas sukurta, mes – Lietuva esame antroje vietoje iš 38 šalių pagal švietimo politines gaires, bet visi kiti mūsų rezultatai: akademiniai, psichoemociniai ir t.t. yra paskutinėse vietose“, – teigia Tautvydas.

Mingailė ir Tautvydas  akcentuoja nesmurtinės komunikacijos svarbą teigia, jog mokykloje būtina sukurti ryšius, paremtus įsiklausymu į vienas kitą. Ypatingai svarbu gebėti įlįsti į kito kailį arba pasivaikščioti svetimais batais, taip galima apibūdinti empatiją. Kodėl tai svarbu? Empatiškai priimtas žmogus atskleidžia savo vidinius išteklius.

„Mes dairomės į kitas šalis tokias, kaip Suomija, Estija ir sakome: kaip ten viskas gerai. Pas mus gali būti lygiai taip pat, mes turime paruoštą  dirvožemį, reikia tik visiems susitelkti, išsiravėti ir pradėti viską iš naujo“, – teigia Mingailė ir Tautvydas.

Poros teigimu, atraminės vertybės, atnaujinant, kuriant švietimo sistemą yra  pasitikėjimas, laisvė ir atsakomybė.

Paklausę Vijos pokalbį su Mingaile ir Tautvydu Meldaikiais išgirsite ne tik apie įtraukų ugdymą, kai kurių, atrodo, sudėtingų problemų labai paprastus sprendimo būdus, bet ir gyvai FM99 studijoje  poros atliekamą dainą.

Taip pat skaitykite:
Gydytoja akušerė-ginekologė Birutė Maciulevičienė: Pats didžiausias teisėjas gydytojui yra jis pats

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...