Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Pradėta rekonstruoti Alytaus sinagoga

Pradėti Alytaus sinagogos rekonstrukcijos darbai. Pasidomėti jų eiga ir aptarti tolimesnes šio istorinio pastato rekonstrukcijos galimybes į Alytų atvyko J. E. Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Amiras Maimonas bei Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

sinagoga-alytaus-ams
Pradėti Alytaus sinagogos rekonstrukcijos darbai (AMS nuotr.)

Anot Alytaus miesto savivaldybės mero V. Grigaravičiaus, lėšos sinagogos vidaus tvarkymo darbams jau yra numatytos, tad teks  galvoti, kur rasti pinigų pastato išorei sutvarkyti. Sinagogos vidaus rekonstrukciją planuojama užbaigti kitais metais. Miesto vadovo teigimu, sutvarkytas ir visuomenės reikmės pritaikytas  sinagogos pastatas labai papuoštų miestą.

amir-mainon
Pradėti Alytaus sinagogos rekonstrukcijos darbai (AMS nuotr.)

Anot Kultūros paveldo departamento direktorės D. Varnaitės, Alytaus miesto sinagogai šiemet Kultūros paveldo departamentas skyrė 50 tūkst. Eur, savivaldybė – 20 tūkst Eur.  Už šias lėšas bus sutvarkytas pastato stogas, perdangos ir sumontuota žaibosaugos įranga. Kalbėdama apie Lietuvoje esančių sinagogų tvarkymą  D. Varnaitė pabrėžė, kad specialių lėšų sinagogoms tvarkyti biudžete nėra numatyta, tačiau kai kurios sinagogos yra tvarkomos iš Kultūros paveldo departamentui skirtų  paveldotvarkos  programos asignavimų.

sinagoga
Pradėti Alytaus sinagogos rekonstrukcijos darbai (AMS nuotr.)

Pasak J. E. Izraelio valstybės nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus A. Maimono, sinagoga žydų tautybės žmonėms yra visuomeninio gyvenimo centras ir yra labai svarbi šios tautybės žmonėms. Džiugu, kad sinagogos rekonstrukcijos darbams daug dėmesio skiria Alytaus miesto savivaldybė.

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...