Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Prašom vestuvių muzikantų parodon Alytaus kraštotyros muziejaus patalpon!

Parodos kuratorius Artūras Balčiūnas

Vasario 2 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje duris atveria Dzūkijos krašto vestuvių muzikantams skirta paroda „Visi mes grojom vestuves!“

Prašom vestuvių muzikantų parodon Alytaus kraštotyros muziejaus patalpon! Vaikus keistai pasižvalgyti ir tėvus už skverno patampyti, vyresnius prisiminti bei jaunesniems paporinti, muzikantus su jaunavedžiais užsukti ir visus su senobiniais vestuvių muzikantų personažais nusipaveiksluoti. FM99 apie parodą pasakojo parodos kuratorius Artūras Balčiūnas.

Parodoje bus galima išvysti vestuvinių muzikantų fotografijas nuo tarpukario iki šių dienų, paklausyti muzikantų prisiminimų bei garso įrašų, susipažinti su unikalia Alytaus mokytojų seminarijos mokytojo Konstantino Bajerčiaus auklėtinių ankstyvą pokarį ekspedicijų metu surinkta medžiaga.

Šiandieną dauguma apie vestuvinį muzikavimą galvoja kaip apie „pigų“ pasilinksmino būdą, bet ar tikrai taip yra? Galbūt vestuvių muzikantai yra tie, kurie ilgiausiai ir tvariausiai saugojo Dzūkijos krašto papročius ir tradicijas? O galbūt atidžiai stebėdami aplinką ir reaguodami į laikmečio pokyčius keitė ir kūrė naujus kultūrinius bei socialinius reiškinius? Žvilgtelėkime į senus fotografijų albumus, pasiklausykime garso įrašų ir nustebsime atradę dalelę mūsų krašto istorijos. 

Paroda Alytaus kraštotyros muziejuje veiks iki balandžio 15 d.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...