Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Prekeiviams mėsa ir jos gaminiais – VMI raginimas atsiskleisti

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šią ir kitą savaitę šalies turgavietėse prekiaujantys verslininkai sulauks mokesčių inspektorių vizitų. Mokesčių administratorius stebės, ar prekybininkai išduoda kasos aparatų kvitus ir apskaito gautas pajamas. Ypatingą dėmesį žadama skirti prekiaujantiems mėsa ir jos gaminiais. FM99 pasakoja Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento II skyriaus vedėja Vilija Vasiliauskienė.

 

Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento II skyriaus vedėja Vilija Vasiliauskienė.

Mėsos ir jos gaminių gamyba ir prekyba dėl didžiausios pajamų neapskaitymo bei mokestinių pažeidimų rizikos yra viena iš VMI prioritetinių veiklos sričių. Praėjusiais metais skirtingų priemonių taikymui šiame sektoriuje iš viso buvo atrinkti 368 mokesčių mokėtojai. Jie 2018 metais sumokėjo 3,6 proc. arba 403,8 tūkst. eurų daugiau mokesčių nei 2017 metais. Be to, nustatyta 159 tūkst. eurų papildomai mokėtinų mokesčių“, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnioji patarėja Diana Šalomskienė. Pasak jos, pernai turgavietėse patikrinus 395 prekiautojus mėsa ir jos gaminiais nustatyti 134 pažeidimai, iš kurių beveik pusė (46 proc.) buvo dėl pajamų neapskaitymo.

Mokesčių administratorius stebės, ar prekybininkai išduoda kasos aparatų kvitus ir apskaito gautas pajamas. Ypatingą dėmesį žadama skirti prekiaujantiems mėsa ir jos gaminiais.

VMI primena, kad jei mokesčių mokėtojas, užsiimantis veikla, kuriai vykdyti būtinas kasos aparatas, už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas neišduoda kvito, arba išduoda kvitą, kuriame nurodyta kita suma, nei sumokėta, jam gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 200 eurų. Jei pažeidimas nustatomas pakartotinai, bauda gali siekti nuo 450 iki 900 eurų.

„Verslui norime priminti apie galimybę iki liepos 1 d. deklaruoti praeityje gautas pajamas ir sumokėti pamirštus mokesčius be pasekmių, tai yra be baudų ir delspinigių. Tokia galimybė suteikiama pirmą ir vienintelį kartą, todėl ateityje ji nebebus taikoma. Pasibaigus atsiskleidimo terminui, prekeiviai mėsa ir jos gaminiais, planuojama, bus pirmieji, kurie sulauks pakartotino mokesčių administratoriaus dėmesio. Nusprendusiems ir toliau vystyti neskaidrią veiklą, tikintis, jog liks nepastebėti, turime blogų naujienų – VMI ne tik taikys delspinigius, tačiau laukia ir gerokai didesnės baudos. Savanoriškai pateikusiems ar patikslinusiems deklaracijas tikimybė sulaukti VMI dėmesio sumažės dėl akivaizdžios priežasties – jų veiklos rodikliai taps geresni, o mokestinė rizika žemesnė“, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnioji patarėja Diana Šalomskienė.

Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius taikomas visiems – ir gyventojams, ir įmonėms, jei jie nėra bankrutuojantys / bankrutavę ar restruktūrizuojami. Norintys pasinaudoti šia unikalia galimybe turi patikslinti ar pateikti 2014 – 2018 m. mokesčių deklaracijas. Papildomai deklaruotus mokesčius sumokėti reikia per 20 dienų, o jei toks laikas yra per trumpas – kreiptis į VMI ir sudaryti periodinių mokėjimų grafiką iki 2 metų be jokių palūkanų.

Nuo šių metų pradžios jau yra gauti 625 prašymai sudaryti savanoriškai deklaruotų anksčiau nuslėptų mokesčių periodinių mokėjimų grafikus beveik 5 mln. eurų sumai.

Plačiau sužinoti apie tai, kaip ir kodėl verta pasinaudoti vienintele galimybe sumokėti praeityje pamirštus mokesčius, galima VMI interneto svetainėje, adresu www.vmi.lt/cms/tavienintele ir www.kiek.lt, atsakymus į susijusius klausimus teikia konsultantai telefonu – 1882, pasirinkus 5 mygtuką „vienintelė galimybė atsiskleisti“.

#

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...