Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Pretendentai dalyvauti projekte „Misija Sibiras’14” pirmuosius žingsnius žengs Dzūkijos miškuose

Pretendentai tapti projekto „Misija Sibiras'14” dalimi zengs pirmuosius zingsnius zengs Dzukijos miskuoseFM99 (1)Rytoj daugiau nei septynios dešimtys jaunuoliu patrauks savojo tikslo link. Maršrutu, vingiuojančiu vaiskia žaluma pasidabinusiais Dzūkijos miškais, neaplenkiančiu laisvės kovas menančių vietovių ir čia tebegyvenančių gyvų tragiškų Lietuvos istorijos įvykių liudininkų. Juo keliaus tie, kurie šią vasarą pasiryžę tapti vienos kilniausių šalies jaunimo iniciatyvų dalimi ir drauge su „Misija Sibiras’14” ekspedicija vykti į tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos nutolusias lietuvių tremties ir kalinimo vietas Sibire.

Paskutiniąją pavasario dieną 8:00 val. ryto Vilniaus geležinkelio stotyje surinks tie, kurie įrodė esantys ypatingesni už šimtus kitų. Iš čia jau po pusvalandžio pajudės traukinys Naujųjų Valkininkų geležinkelio stoties link. O po pusantros valandos truksiančios kelionės pretendentai tapti „Misija Sibiras’14” dalimi žengs pirmuosius žingsnius šios vasaros tikslo link.

Vykdami organizatorių numatytu atstumu bandomojo žygio dalyviai privalės ne tik įveikti ne vieną dešimtį kilometrų pėsčiomis, tačiau taip pat ir aplankyti bei tinkamai pagerbti laisvės kovotojų žūties vietas, Pirmojo pasaulinio karo aukų kapinaites bei XIX a. mūšius menančias vietoves. Pretendentai į šios vasaros ekspediciją taip pat susitiks su gyvaisiais svarbių šalies istorijos įvykių liudininkais bei rezistencijos dalyviais.

„Iš 700 kandidatų anketų atrinkti 76 geriausius anaiptol nebuvo paprasta. Visi pildžiusieji anketas degė ryžtų patekti į antrąjį šio projekto atrankos etapą. O dabar organizatorių laukia pati sudėtingiausia užduotis – išrinkti tuos 16 jaunų žmonių, kurie sugebės įgyvendinti šių metų projekto „Misija Sibiras’14” ekspedicijai keliamus tikslus. Jų pavardes paskelbsime jau kitos savaitės pirmosiomis dienomis“, – tvirtina šį projektą organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ vadovas Arnas Marcinkus.

Kone kasmet lietuvių tremties ir kalinimo vietas Sibire lankantis bandomojo žygio vadovas Arnoldas Fokas šio išbandymo dalyviams žada ne tik turiningą ir įdomų maršrutą, tačiau taip pat ir galimybę įvertinti savo jėgas bei pasirengimą ypač atsakingam žygdarbiui. Visgi lankant tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos nutolusias ir sparčiai nykstančias lietuvių tremties ir kalinimo vietas, nepasisekus ar nusivylus, bet kada pasukti namų link galimybės paprasčiausiai nėra.

Pretendentai tapti projekto „Misija Sibiras'14” dalimi zengs pirmuosius zingsnius zengs Dzukijos miskuoseFM99 (2)„Tad šių metų bandomąjį žygį įveiks tie, kurie padėdami vieni kitiems taps tikra komandą, o tą komandą sudarys visi pradėję ir sėkmingai užbaigę žygį. Žygį pradėsime Naujųjų Valkininkų geležinkelio stotyje, kurioje pastatytas kryžius šimtams tremtinių, ištremtų iš šios stoties. Dzūkijoje nuėjus 10 km neįmanoma neužtikti vietų tiesiogiai susijusių su pokario rezistencija – ar tai būtų mūšių vietos, ar bunkerių liekanos, ar išlikę stribynų pastatai. Tik ne visi apie juos žino. Susitiksime su gyvais šių vietų liudininkais – rezistencijos dalyviais bei tremtiniais“, – teigia A. Fokas.

O štai bandomojo žygio dalyviams dabar pats įkarštis sukti galvą dėl patogios avalynės, optimalaus kelioninės kuprinės turinio bei pasitikėjimo savo jėgomis. Kadangi sėkmės raktas, anot bandomojo žygio vadovo, slypi ne fiziniame pasirengime, o nusiteikime atkakliai siekti užsibrėžto tikslo.

„Ambicijos patekti į galutinę ekspedicijos komandą yra gan drąsios, tačiau jos tikrai tūno kiekvieno iš 76 dalyvių, kurie žygiuos šį savaitgalį, galvoje. Mano asmeninė ambicija yra susipažinti su kuo daugiau veiklių jaunų bendraminčių, kurie neabejingi savo šaliai, jos praeičiai ir žmonėms, žvelgia į šiuos dalykus giliai ir turi drąsos už juos pakovoti.“, – tvirtina iš Šakių r. kilęs vienas pretendentų tapti „Misija Sibiras’14” dalimi 26-erių Vladas Ulinskas.

Į galutinę ekspedicijos komandą patekti siekiantys jaunuoliai tikina suvokiantys sėkmės atvejų jų laukiančią atsakomybę ir užtikrina esantys pasirengę ją prisiimti.

„Negaliu sau leisti neįveikti šių kliūčių. Apie tai neleidžiu sau galvoti. Esu pedagogė, pavyzdys. Ir į šią Misiją einu ne dėl to, jog kitiems kažką įrodyčiau. Todėl, kad mano klasės vaikai turi matyti, jog mokytojas ne tik kalba, koks yra pilietiškas, o kad jis iš tikrųjų toks ir yra! Mano tikslas – parvežti gyvą patirtį ir ja pasidalinti su mažaisiais, kad istorija būtų gyva ne tik senelių širdyse.“, – sako mažeikiškė Reda Andriekutė.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...