Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Prezidentė apžvelgė ketvirtųjų veiklos metų rezultatus

Baigiantis ketvirtiesiems kadencijos metams Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visuomenei pristatė ketvirtųjų veiklos metų rezultatus, įvykusius pokyčius ir svarbiausius darbus. Liepos 12-ąją sukanka ketveri metai, kai D. Grybauskaitė buvo inauguruota Prezidente.

Pasak Prezidentės, nuoseklus darbas siekiant energetinio savarankiškumo, skaidrinant valstybę ir atkuriant teisingumą jau duoda realių rezultatų, tačiau pradėtus darbus būtina pabaigti iki galo.

Š alies vadovė teigia, kad ekonomikos atsigavimą turi realiai pajusti ir Lietuvos žmonės – atstačius sumažintas pensijas, Vyriausybė turi galvoti ir apie laipsnišką atlyginimų didinimą. Jaunimo nedarbo mažinimui iškovoti pinigai turi virsti realiomis darbo vietomis. Š½monių gerovės kūrimui taip pat turi būti skaidriai ir efektyviai panaudota Europos Sąjungos parama. Lietuva iš 2014-2020 m. ES biudžeto išsiderėjo didesnę paramą – 44,5 mlrd. litų.

Po ketverių metų nuoseklaus darbo Lietuva baigia įgyvendinti ir energetiniam šalies savarankiškumui svarbius projektus. Kitąmet baigus statyti Suskystintų gamtinių dujų terminalą atsiras alternatyva rusiškoms dujoms. Sujungus Lietuvą elektros tinklais su Lenkija ir Š vedija energetiškai tapsime Vakarų Europos dalimi. Tačiau, pasak Prezidentės, Vyriausybė turi pagaliau priimti sprendimą ir dėl atominės elektrinės statybų.

Permainos išjudintos ir šilumos ūkyje. Prezidentės inicijuotos Š ilumos ūkio įstatymo pataisos užtikrino konkurenciją šilumos gamyboje – vien tik Vilniuje per metus atsirado 13 nepriklausomų šilumos gamintojų. Taip pat pradėjo veikti biokuro birža, peržiūrimos šilumos kainos apskaičiavimo metodikos.

Kovoje su korupcija Prezidentė išskirtinį dėmesį visus ketverius metus skyrė kovai su neteisėtu praturtėjimu ir politinės sistemos skaidrinimui. Dėl neteisėto praturtėjimo tikrinami ir politikai – iš viso pradėta 160 ikiteisminių tyrimų, 20 bylų jau pasiekė teismus. Sugriežtinus atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą šalyje neprigijo perkama demokratija. Prasidėjo reali teisėsaugos, sveikatos priežiūros įstaigų vadovų rotacija. Tačiau Prezidentė atkreipia dėmesį į pavojingus Seimo bandymus grįžti prie teisėsaugos ir kontroliuojančių institucijų politizavimo.

Š alies teismuose – taip pat didelių pokyčių metas. č®sibėgėja teismų reforma – jau sujungti Vilniaus, Kauno, Š iaulių apylinkių teismai, planuojamas kitų teismų stambinimas. Per ketverius metus pasikeitė 35 teismų vadovai, į teismų sistemą atėjo 98 nauji teisėjai, atleista 13 teisėjo vardą pažeminusių teisėjų – beveik tiek pat, kiek per visą dvidešimtmetį. Prezidentės teiktos pataisos leisiančios sparčiau nagrinėti bylas.

Užsienio politika padeda ginti Lietuvos žmonių interesus. Užtikrinus konkrečias NATO garantijas šalies žmonės yra saugesni – turime nuolatinę oro policijos misiją, pagal Aljanso patvirtintus Baltijos šalių gynybos planus šį rudenį vyks konkrečios pratybos.

Per pastaruosius metus Lietuva pelnė ir ypatingą tarptautinės bendruomenės pripažinimą. Mūsų šalyje jau veikia NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras, tarptautinis Branduolinio saugumo kompetencijos centras, Lietuva pakviesta pradėti derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje. Lietuvos indėlis siekiant Europos ekonominio stabilumo ir vienybės įvertintas politikos „Oskaru“ – Karolio Didžiojo apdovanojimu.

Naujas galimybes Lietuvai atveria ir pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai. Prezidentės teigimu, pagrindiniai pirmininkavimo prioritetai – jaunimo nedarbo mažinimas, vidaus energijos rinkos kūrimas, saugi kaimynystė – atneš konkrečią naudą ir šalies žmonėms.

—-

Kalbėk zinios@fm99.lt

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...