Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Prezidentė D.Grybauskaitė: sutartys su ES paskatins Ukrainos, Gruzijos, Moldovos pažangą

Šiandien pasirašytos istorinės sutartys su Europos Sąjunga (ES) paskatins Rusijos spaudimą patiriančių Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos pažangą, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos vadovų Taryboje. Prezidentūros nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos vadovų Taryboje. Prezidentūros nuotr.

Sutartis Lietuvos vardu Briuselyje pasirašiusi šalies vadovė teigė, kad labai svarbu, jog kuo greičiau būtų įgyvendintos Asociacijos sutarčių nuostatos – vykdomos reformos, kovojama su korupcija, realiai pradėtų veikti laisvosios rinkos principai, stiprinama įstatymo viršenybė ir demokratizacija. Briuselyje pasirašytos ES Asociacijos sutartys su Gruzija ir Moldova bei Laisvosios prekybos sutartis, kuri yra sudėtinė Asociacijos sutarties dalis, su Ukraina. Politinė Asociacijos sutarties dalis su Ukraina pasirašyta šių metų kovo mėnesį.

Lietuvos prezidentė teigia, kad Europos Sąjunga taiko nemažai sankcijų Rusijai, todėl svarbu, jog visos valstybės jų laikytųsi. Dalia Grybauskaitė sako nesitikinti, jog Europos Vadovų Taryba (EVT) penktadienį spręs dėl naujų sankcijų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien sakė, kad Europos Taryba tikrai patvirtins, jog Lietuva yra pasirengusi įsivesti eurą kitais metais:

Kitos naujienos

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Teatras, muzika, dailė… Šias ir kitas kultūros sritis SUJUNGS šiųmetė muziejų naktis Alytuje!  ...