Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

Prezidentė jaunimo įdarbinimo problemas aptarė su programos "Kurk Lietuvai" dalyviais (papildyta audio)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė jaunimo įdarbinimo problemas ir naujas iniciatyvas aptarė su programos „Kurk Lietuvai“ dalyviais.

„č®sidarbinti siekiantis Lietuvos jaunimas turi sulaukti realios pagalbos. Naujajame Europos Sąjungos (ES) biudžete jau numatyta didesnė parama. Tačiau tam, kad išderėti pinigai virstų naujomis darbo vietomis, reikia konkrečių projektų. Vienas iš pavyzdžių – programa „Kurk Lietuvai“, suteikianti galimybę išsilavinusiam jaunimui panaudoti žinias, įgyti reikiamų įgūdžių ir susirasti pirmą darbą. Tokių projektų reikia kuo daugiau“, – sakė Prezidentė.

Jaunimo nedarbo problemai šalies vadovė asmeniškai skiria daug dėmesio. Pagrindinė kliūtis jaunam žmogui gauti darbo yra praktinių įgūdžių reikalavimas, todėl Prezidentė jau pateikė Seimui Užimtumo rėmimo ir lydimųjų įstatymų pataisas, kurios numato galimybę jaunimui savarankiškai sudaryti praktikos sutartį su darbdaviu ir gauti didesnes socialines garantijas – draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir sveikatos draudimą, taip pat stipendiją.

Š iuo metu jaunimas gali atlikti praktiką tik tose įmonėse ar organizacijose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį. Viešajame sektoriuje praktikos sutartys iki šiol yra nereglamentuotos ir nesudaromos.

Jaunimo nedarbo problemai daug dėmesio skiriama ir europiniu lygiu. Naujajame ES biudžete Jaunimo garantijų iniciatyvai numatyta 8 milijardai eurų.

Pasak Prezidentės, šie pinigai virs realiomis darbo vietomis tik ten, kur atsiras konkrečių jaunimui įsidarbinti padedančių projektų, todėl konkrečių iniciatyvų reikia tiek iš Vyriausybės, tiek iš verslo organizacijų. Labai svarbu, kad ir patys jauni žmonės teiktų savo pasiūlymus, o ne pasyviai lauktų pagalbos.

Pernai startavusi Vyriausybės programa „Kurk Lietuvai“ suteikia galimybę studijas baigusiam jaunimui pradėti dirbti savo šalyje. Ji finansuojama iš ES struktūrinių lėšų.

Nuotr. iš prezidentūros puslapio

——–

Kalbėk zinios@fm99.lt

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...