Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Prezidentė patvirtino Sauliaus Skvernelio ministrų kabinetą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teiks Seimui tvirtinti paskirtojo Premjero Sauliaus Skvernelio pasiūlytą Vyriausybę.

„Šiandien pasirašiau dekretą, kuriuo, atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, tvirtinu 17-ją Vyriausybę“, – antradienį pranešė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, konsultuojantis su paskirtuoju Premjeru, pavyko rasti ministrus, kurie būtų nepriekaištingos reputacijos ir savo srities profesionalai. D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, kad naujos Vyriausybės darbo sėkmė priklausys nuo gebėjimo bendradarbiauti su Seimu.

prezidente-r-dackus-nuotr
Prezidentė patvirtino Sauliaus Skvernelio ministrų kabinetą (R. Dačkaus nuotr.)

„Išsilavinę, turintys visokeriopo darbo patirties Lietuvoje ir užsienyje naujo Ministrų Kabineto nariai teikia vilties, kad galime pereiti prie kokybiškesnio valstybės valdymo nei iki šiol, (…) iš naujos politikų kartos Vyriausybėje ir Seime laukiame visi, kad bus pademonstruota kitokia – korektišku politiniu dialogu ir visų žmonių interesais grįsta politinė kultūra. Tai būtų visos Lietuvos sėkmė“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Savo apsisprendimą D. Grybauskaitė išreiškė antradienį susitikusi su paskutiniu kandidatu – Teisingumo ministerijai vadovauti siūlomu Juliumi Pagojumi.

Gavus Prezidentės pritarimą, S. Skvernelis savo Vyriausybę ir jos programą dar turės pristatyti Seime.

Paskirtasis Premjeras Saulius Skvernelis į aplinkos ministrus pasiūlė Kęstutį Navicką, energetikos – Žygimantą Vaičiūną, finansų – Vilių Šapoką, krašto apsaugos – Raimundą Karoblį, kultūros – Lianą Ruokytę-Jonson (Jonsson), socialinės apsaugos ir darbo – Liną Kukuraitį, susisiekimo – Roką Masiulį, švietimo ir mokslo – Jurgitą Petrauskienę, sveikatos apsaugos – Aurelijų Verygą, ūkio – Mindaugą Sinkevičių, užsienio reikalų – Liną Linkevičių, vidaus reikalų – Eimutį Misiūną, žemės ūkio – Bronių Markauską.

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...