Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Prezidentūra: Patriotų premija diskredituojama

Atsisakymas Patriotų premiją skirti filosofei Nerijai Putinaitei diskredituoja patį apdovanojimą, o neskyrimo aplinkybių paviešinimas skaldo visuomenę, teigia Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

„Pati situacija – ją galima pavadinti apgailėtina. Tai yra tam tikras pačios premijos diskreditavimas”, – antradienį kalbėjo M. Lingė.

Patriotų premija N. Putinaitei buvo skirta už monografiją „Nugenėta pušis: ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje”, tačiau vėliau atšaukta krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sprendimu, nes ministrui nebuvo priimtinas darbe išdėstytas požiūris į poetą Justiną Marcinkevičių. Po šio sprendimo paviešinimo Patriotų premijos atsisakė kiti laureatai.

Prezidentūra Vilniuje (Tomo Vinicko nuotr.)
Prezidentūra Vilniuje (Tomo Vinicko nuotr.)

„Jeigu ministras turėjo tiesioginę jungtį komisijoje… Jeigu nebuvo kitų galimybių išspręsti tuos klausimus, organizacinius nesklandumus, ir turime situaciją, kai viskas yra iškeliama į viešumą ir norom ar nenorom bandoma net ir paskaldyti visuomenę, kad ji dalintųsi ir diskutuotų į požiūrius”, – situaciją komentavo M. Lingė.

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...