Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Prezidentūra: Patriotų premija diskredituojama

Atsisakymas Patriotų premiją skirti filosofei Nerijai Putinaitei diskredituoja patį apdovanojimą, o neskyrimo aplinkybių paviešinimas skaldo visuomenę, teigia Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

„Pati situacija – ją galima pavadinti apgailėtina. Tai yra tam tikras pačios premijos diskreditavimas“, – antradienį kalbėjo M. Lingė.

Patriotų premija N. Putinaitei buvo skirta už monografiją „Nugenėta pušis: ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“, tačiau vėliau atšaukta krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sprendimu, nes ministrui nebuvo priimtinas darbe išdėstytas požiūris į poetą Justiną Marcinkevičių. Po šio sprendimo paviešinimo Patriotų premijos atsisakė kiti laureatai.

Prezidentūra Vilniuje (Tomo Vinicko nuotr.)
Prezidentūra Vilniuje (Tomo Vinicko nuotr.)

„Jeigu ministras turėjo tiesioginę jungtį komisijoje… Jeigu nebuvo kitų galimybių išspręsti tuos klausimus, organizacinius nesklandumus, ir turime situaciją, kai viskas yra iškeliama į viešumą ir norom ar nenorom bandoma net ir paskaldyti visuomenę, kad ji dalintųsi ir diskutuotų į požiūrius“, – situaciją komentavo M. Lingė.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...