Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Prie arbatos puodelio. Pakalbėkim…“ – „ne iš proto rašau savo poeziją – iš kunkuliuojančių emocijų“, – sako rašytojas Gintaras Bleizgys

Nuotraukų autorė Ilona Krupavičienė
Rašytojas Gintaras Bleizgys. Nuotraukų autorė Ilona Krupavičienė

Vakar Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje svečiavosi iš Druskininkų kilęs poetas, eseistas, Jotvingių premijos laureatas Gintaras Bleizgys. Rašytojas alytiškiams pristatė naujausią savo kūrybą ir skaitė jos ištraukas.

ne iš proto rašau savo poeziją – iš
kunkuliuojančių emocijų

Sako rašytojas G. Bleizgys. „Visais laikais žmogus mylėjo, bijojo, norėjo kažką pasiekti ir visą laiką jis buvo gyva būtybė. Keičiasi aplinka, technologijos, apranga mūsų, būstai, kuriuose gyvenam, bet žmogus išlieka tas pats. Ir jis visą laiką yra kunkuliuojantis, verdantis ir deginantis save per visą savo gyvenimą.“ Pasak rašytojo, kai kurie tai slepia, tačiau jeigu nustotų tai daryti, paaiškėtų, kad mes kiekvienas būtent toks ir esame. Apie kūrybą, kasdienybę ir ne tik klausykite pokalbio su Gintaru Bleizgiu.

I dalis

Gintaras Bleizgys ir jį kalbinęs „FM99“ žurnalistas Liudas Ramanauskas.
Gintaras Bleizgys ir jį kalbinęs „FM99“ žurnalistas Liudas Ramanauskas.

Gintaras Bleizgys gimė 1975 m. liepos 4 d. Druskininkuose. 1993 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1999 m. Vilniaus universitete baigė literatūros teorijos magistrantūros studijas, 2007 m. taip pat Vilniaus universitete įgijo verslo vadybos ir administravimo magistro diplomą. Už eilėraščių rinkinį „Sodas” G. Bleizgys apdovanotas 2012-ųjų Julijono Lindės Dobilo premija, o 2013 m. už tą patį rinkinį jam paskirta penktoji Jurgos Ivanauskaitės vardo premija – už kūrybinės sąmonės atvirumą ir intensyvumą, už poetinę drąsą ir galią kurti metafizinę tikrovę, už poetinio žodžio įtaigą, kai žodis yra daugiau negu žodis, bet „išsiplėšęs išsprogęs gyvuolis”. 2014 m. už eilėraščių rinkinį „Sodas” autoriui skirta Antano Miškinio literatūrinė premija. 2014 m. už eilėraščių knygą „Kai sėlinsi manęs” Gintaras Bleizgys apdovanotas Jotvingių premija.

Gimiau Druskininkuose ir Jotvingių premija teikiama Druskininkuose. Tai buvo miestas, kuriame vaikas būdamas turėjau sunkumų ir apie tai rašau toje knygoje, už kurią gavau premiją. Ir ta premija tarsi imtynių ėjimas su Druskininkais – aš parodau miestui, kad nesu pralaimėjęs“, – sako rašytojas, kuris save mėgsta vadinti jotvingiu. G. Bleizgys pasakojo, kad jam besimokant universitete vienas profesiorius atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kuo jotvingiai skyrėsi nuo kitų genčių. Paaiškėjo, G. Bleizgys su jais turi turi panašumų: jotvingiai buvo platesnio veido, mažesnio ūgio, juodų plaukų.

II dalis

Gintaras Bleizgys ir Arnas Ališauskas
Gintaras Bleizgys ir Arnas Ališauskas

Susitikime dalyvavo ir Rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius Arnas Ališauskas. Kuo gi šį pavasarį pasipildys knygų lentynos? Pasak A. Ališausko, Poezijos pavasarį tikimasi pasitikti su naujomis poezijos knygomis: Donaldo Kajoko, Rimvydo Stankevičiaus, Juliaus Kelero, Antano Kalanavičiaus.

III dalis

DSC_046956 – Einant miegoti

norėtųsi parašyti sklandų
rimuotą eilėraštį
prieš užmerkiant akis – banali

bet teisinga metafora Viešpatie –

parašyti sklandų gyvenimą –
nugyventi

taip kad nebijočiau užmerkti akis

Gintaras Bleizgys

———————————

SRTRF-logo

 

 

 

Kitos naujienos

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...

Kitokia knygų lentyna, „įsitaisiusi“ ant  Alytaus Jurgio Kunčino v...