Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Prie arbatos puodelio tapytojas Alvydas Petkevičius, gyvenantis alternatyviame pasaulyje…

Sukūrė daugiau tris tūkstančius tapybos darbų. 1965 – 1969 m. studijavo Kauno taikomosios dailės technikume. Dailininkas aštuntojo dešimtmečio pradžioje intensyviai savarankiškai dirbo kaupdamas žinias ir tapybos technikos patirtį. Alvydas Petkevičius gyvena ir dirba Alytuje. Kuria natiurmorto, peizažo ir sakralinės tapybos darbus. 1992 m. tarptautinėje sakralinio meno bienalėje „Sakrum 92“ tapo laureatu, 1992 m. paskirta Alytaus miesto savivaldybės kultūros premija už 1988 – 1992 m. kūrybą. Alvydo Petkevičiaus kūriniai saugomi Lietuvos kultūros ministerijoje, Lietuvos dailės muziejuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje nuo Afrikos iki Kanados.

 

 

DSC_0107

Subtili spalvų gama, iš to kylantis susižavėjimas pasauliu – tai pirmosios mintys, kurios ateina į galvą stebint Alvydo Petkevičiaus kūrybą. Spalva egzistuoja tam, kad išreikštų kūrėją supantį grožį. Menininko darbuose jaučiamas jautrumas ir gėrėjimasis jį supančiu pasauliu: gražia gėle, lapus metančiu medžiu, žaliu emaliu blizgančiu puodu, duonos riekele, šermukšnio šakele.

 

DSC_0108

Dailininkui pirmų pirmiausia rūpi paveikslo išraiška, nuotaika, dvasia. Tai ir yra svarbiausioji Alvydo Petkevičiaus kūrybos žymė ir traukiamoji galia. Ir pats kūrybos procesas jam yra labai svarbus, atsakingas, didelės koncentracijos, be to, labai asmeniškas aktas. Matyt, iš viso to ir kyla toji ne visiems „apčiuopiama“ kūrinio dvasinė energija, liekanti ir veikianti visą laiką jau nebepriklausomai nuo kūrėjo.Dailininkas subtiliai jausdamas niuansus, spalvinę „klausą“ nutapė seriją peizažų, kur dominavo rūkas. Alvydo Petkevičiaus „rūkai“ priskiriami vieniems išraiškingiausių jo peizažinės kūrybos pavyzdžių. Sukurti minimalistiniai dviejų – trijų daiktų natiurmortai. Jie tartum tirpsta minkštose erdvėse ir tik šviesa juos ištraukia iš tos erdvės išryškindama spalvą, medžiagą, faktūrą. Dėmesį patraukia jų kruopščiai sutvarkyta spalvinė struktūra, šviesotamsa ir gražus dažo „padėjimo“ ant drobės būdas, kur pasimato tapytojo technologinės paslaptys ir meistriškumas. Visa savo kūryba Alvydui Petkevičiui pavyko įrodyti, kad laiko patikrintos vertybės yra tikrosios vertybės.

DSC_0111

Svarbiausi kūriniai: natiurmortų serija „Seni daiktai“, triptikai „Sniegas“, „Šviesa“, trisdešimt sakralinių paveikslų, daugiau kaip du šimtai gamtos peizažų.Dailininkas sukūrė apie tris tūkstančius tapybos darbų.Parodos – Nuo 1975 m. prasidėjo dailininko parodinis gyvenimas. Surengė 14 asmeninių parodų, svarbiausios: 1990 m. Alytuje, 1992 m. dailės galerijoje „Langas“, 2000 m. jubiliejinė retrospektyvinė paroda Alytaus kraštotyros muziejuje, 2003 m. Lietuvos ambasadoje Suomijoje. 1985 m. dalyvavo Lietuvos dailės metinėje parodoje Vilniuje, 1992 m. Opolėje (Lenkija), 1993 m. Temperėje (Suomija). Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje veikiančiame „Baltos varnos“ salone atidaryta jubiliejinė Alvydo Petkevičiaus tapybos darbų paroda „neTIKRA“. „Menininkas neatsiranda tuščioje erdvėje ir savaime. Jis ateina iš savo istorijos, etnoso, įvykių, žinių, įspūdžių, nuosavos žmogiškosios patirties. Reikia daugybės įvairių sąlygų, aplinkybių, stimulų, kantraus ir nuolatinio darbo, kol talentas atsiskleidžia atrodytų savaime. Per keturis savo kūrybinės veiklos dešimtmečius Alvydas Petkevičius nuėjo sudėtingą ir pilną prasmingų meninių ieškojimų, nepasotinamos smalsos ir atradimų kelią, kol susiformavo tik jam būdinga meninės formos visuma (stilius), technika ir savitas estetinių vertybių supratimas.

DSC_0116

Šiandien tai jau yra neatskiriama mūsų meninės tikrovės dalis.Trumpiausiai ir, ko gero, esmingiausiai Alvydo Petkevičiaus kūrybą charakterizuoti gali prancūzų kalbos žodis „serenite“, reiškiantis švarumą, skaidrumą, švarą ir skambesį. Tai pasaulyje sparčiai mažėjančios dvasinės oazės erdvė, kurios taip ieško dabarties triukšmo, tempo ir materijos kulto nuvargintos sielos “ – rašo Liudvikas Pocius. Parodą verta pamatyti iki birželio 11 dienos.

Kitos naujienos

Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais.

Po penkių metų pertraukos į Lietuvos rankinio federacijos finalo ketvertą grįžta Alytaus "Varsos ...

Alytaus „Dainava“ pasirašė sutartį su 28 metų saugu iš Ukrainos Artiomu Radčenka. Tiesa, žaidėjas...

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Ji 33-ia pasaulyje ir užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos valsty...