Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

„Prie puodelio arbatos“ – nuo flamenko iki sutartinių

Rugpjūčio 23 d. (penktadienį) 21 val. dar vienas puikus koncertas Druskininkuose – NUO FLAMENKO IKI SUTARTINIŠ²!

Sutartinės ir flamenko yra ypač kontrastuojančios muzikinės tradicijos formos, tačiau jos taip pat dera ir papildo viena kitą, susijungia intelektu sunkiai paaiškinamais, bet pasąmone organiškai juntamais saitais, kurių bendrumas slypi archajiškoje kilmėje. Muzikinėje kalboje tie saitai yra ritmas, harmonija, melodija. Sutartinių ir flamenko, kaip grynųjų muzikinių tradicijų, sugretinimas arba, kitaip tariant, susitikimas, susilietimas atveria naujas galimybes sutartinėms suskambėti kitame fone, išgirsti lietuviškąjį paveldą naujai, moderniai.

Brigita Bublytė, flamenkiškas vardas La Gita, aktorė dainininkė, cante jondo (flamenko dainavimas) pradininkė Lietuvoje, LMTA dėstytoja. Sukūrė vaidmenis E. Nekrošiaus, J.Vaitkaus, O.Koršunovo ir kt.režisierių spektakliuose, bendradarbiavo su V.čŒeksinu, P.Geniušu ir kitais muzikos pasaulio meistrais, tęsia savarankišką kūrybinę veiklą. Studijavo cante jondo ir flamenko šokį tarptautinėje flamenko mokykloje „Fundacion Cristina Heeren de arte flamenco“ Sevilijoje, Ispanijoje.

Andrius Masilionis – flamenko gitarininkas, studijavęs „Fundacion Cristina Heeren de arte flamenco“ Sevilijoje, Ispanijoje. Š iuo metu studijuoja Kordobos konservatorijoje ir tik vasaros atostogoms gryžta į gimtinę. Kuria autorines kompozicijas, bei ruošia programas su jaunąja Lietuvos ir Ispanijos muzikantų karta.


kalbėk! egle@fm99.lt

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...