Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – „10+ per 1 dieną“ išaugo: gerus darbus darysime visus metus

Gerų darbų niekada nebus per daug! Šių metų birželį Alytuje antrą kartą nuvilnijęs festivalis „10+ per 1 dieną“ išaugo į „10+ per visus metus“! Nuo dabar Alytaus miesto bendruomenė skatinama įgyvendinti įvairias miestui ir bendruomenei skirtas iniciatyvas visus metus bei pasidžiaugti jomis Facebook platformoje 10+ per 1 dieną!

Šiandien prie puodelio arbatos apie iniciatyvas kalbėjome su aktyviais žmonėmis, iniciatyvos „10+ per visus metus“ koordinatoriais ir „City Alumni Alytus“ nariais alytiškiais Roberta Burinskaite ir Justinu Staugaičiu.

Kaip kilo idėja išplėsti festivalį? Roberta sako, kad Alytuje daugėja įvairių iniciatyvų, todėl buvo nuspręsta, jog geriems darbams daryti vienos dienos per maža – iniciatyvų imtis galima ištisus metus. Justinas džiaugiasi, kad anksčiau įvykę du iniciatyvų festivaliai pasiekė savo tikslą – paskatino žmones bendrauti, būti optimistais, suteikė teigiamų emocijų, o ir miestui buvo naudingi.

dddggf
Būkite aktyvūs ir iniciatyvūs!

Robertos teigimu, iniciatyvos „10+ per visus metus“ esmė yra ta, kad žmonės iniciatyvas įgyvendinti galės jiems patogiu metu. Nepaisant to, kad ankstesnių festivalių metu aktyvių alytiškių buvo nemažai, tačiau atsirado ir tokių, kurie tam tikrą dieną dalyvauti vienoje ar kitoje iniciatyvoje negalėjo. Dabar visi gerus darbus galės daryti jiems patogiu metu. Roberta sako, kad tai praplės iniciatyvų sąrašą.

Akimirka iš festivalio „10+ per 1 dieną“
Akimirka iš festivalio „10+ per 1 dieną“


O iniciatyvos gali būti įvairios, ir nebūtinai tam reikalingi finansai. Štai kad ir talka, kurią organizuoja miesto meras Vytautas Grigaravičius – tvarkoma Nemuno pakrantė prie Dainų slėnio. Kviečiami visi alytiškiai, negailintys savo įrankių ir jėgų. Taip ir miestas gražėja, ir žmonės užsiima aktyvia veikla, ir patiems vėliau bus maloniau pasivaikščioti pėsčiųjų ir dviračių taku.

 

Su pašnekovais kalbėjome ir apie „City Alumni Alytus“. Tai socialinė platforma, vienijanti alytiškius, kurie veikia gimtojo miesto labui. Būtent „City Alumni Alytus“ nariai prieš du metus iniciavo festivalį „10+ per 1 dieną“. Pasak Robertos, šios socialinės platformos nariai yra pasirengę padėti alytiškiams įgyvendinti iniciatyvas, tereikia į juos kreiptis. Kaip sakė Justinas, „Alytaus fanų“ vis daugėja. O jų kompetencijos sferos – pačios įvairiausios.

Sekite „10+ per visus metus“ Facebook’e, kurkite iniciatyvas, būkite aktyvūs! Daugiau gerų darbų – daugiau laimingų žmonių.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...