Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…” – kur vingiuoja šiemet muziejų kelias ir kokia laukia muziejų naktis

SRTRF logo„Prie puodelio arbatos.Pakalbėkim…” – kur vingiuoja šiemet muziejų kelias ir kokia laukia muziejų naktis.

 

Artėja tarptautinė muziejų diena. Kasmet ji paminima gegužės 18 dieną. Kartu su ja pradės vingiuoti ir „muziejaus kelias“. Šiandien laidoje prie arbatos puodelio ir kalbėsime su muziejininkėmis Daiva Bagdoniene ir Daina Plediene, kur tas kelias mus ves.

Alytaus Kraštotyros muziejaus direktorės pavaduotoja Daiva Bagdonienė
Alytaus Kraštotyros muziejaus direktorės pavaduotoja Daiva Bagdonienė

O gegužės 16-ąją muziejai kvies į „Muziejaus naktį“. Šis renginys taip pat tapęs  tradiciniu ir įsilieja į „Europos muziejų naktis“. Taip norima parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba., tačiau tikrai kiekvienas prakalbus apie „Muziejų naktį“ prisimename filmą „Naktis muziejuje”. Alytaus „Muziejų naktyje“ vyks pažintis ir su tango kultūra – kalba , žodis, judesys kartu su Eduardo Gimenez.

 

Pirmą kartą 2012-aisiais, Muziejų metais, surengtas „Lietuvos muziejų kelias” į renginius sukvietė beveik 29 tūkst. lankytojų. 2014 m. susidomėjusių lankytojų skaičius išaugo net iki 54 tūkst. Renginiai lankytojams – nemokami.

„Muziejų nakties” programa Alytuje

O „Muziejų kelio“ metu iš viso per keturis mėnesius daugiau nei 60 Lietuvos muziejų pakvies į daugiau nei 100 renginių. Kelio pradžia – Dzūkijoje, nuo birželio 15-osios persikels į Suvalkiją, Žemaitijoje renginiai prasidės liepos 12-ąją, Mažojoje Lietuvoje – rugpjūčio 10-ąją, o paskutinę rugpjūčio dieną persikels į Aukštaitiją. Šiame regione „Muziejų kelias“ ir baigsis rugsėjo 27-ąją – per Tarptautinę turizmo dieną. Šiemetinio „Muziejų kelio“ tema – liaudies meno grožis – , sako Lazdijų krašto muziejaus direktorė ir kelio Dzūkijoje šeimininkė Daina Pledienė

Lazdiju mzuiejus pedutes_DSC8227
Pėdutės veda į muziejų

Net67 muziejai lankytojams pristatys 104 išskirtinius renginius. Lankytojus džiugins naujos ekspozicijos ir parodos, meniniai edukaciniai projektai, tradicinių amatų renginiai, susitikimai su tautodailininkais, liaudies meno sričių tyrinėtojais, unikalių projektų autoriais, svetingieji savaitgaliai muziejų ekspozicijose, parodose ir kitos kultūrinės akcijos.

Lazdijuose pėdutės veda į muziejų
Lazdijuose pėdutės veda į muziejų

 

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....